Jaga seda postitust

1100 KILOMEETRIT: Algab Baltikumi pikima matkatee rajamine

Matkahuvilisi ja turismiasjalisi oodatakse septembris Pärnumaale ja Läänemaale osalema matkadel, mille raames inspekteeritakse Eesti ja Läti rannikut mööda kulgevat Baltikumi pikimat matkarada.

Esimene matk algab 2. septembril kell 9 Ikla piiripunktis. Matkade jooksul läbitakse eri lõigud pikkusega keskmiselt 20km päevas, endale sobiva etapi saab valida siit.

Eesti ja Läti rannikule loodav matkarada on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9). Eesmärgiks on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni, mille pikkus on ligikaudu 1100km.

Matkarada tutvustab selle ääres ja läheduses asuvaid turismiobjekte ja vaatamisväärsusi. Selle kaudu tekitatakse huvi külastada piirkonda ning pakkuda ka matkaraja läheduses asuvate ettevõtete tooteid ja teenuseid.

“Matkaraja inspekteerimise käigus luuakse rajast GPX-failid, samuti ka vaadatakse võimalike märgistuste-viitade asukohti ja üldist raja kulgemist,” ütles projektijuht Anneli Haabu.

“Matkadel osalemine on tasuta ning eelnev registreerimine pole vajalik, küll aga peavad osalejad ise hoolitsema oma transpordi, söögi, joogi ja majutuse eest,” lisas Pärnumaa Turismi juhataja Kaire Ilus.

Ranniku matkarajale on tulevikus oodatud jalgsimatkajad, aktiivsed puhkajad, lastega pered, linnuvaatlejad, ajaloo- ja kultuuripärandi huvilised nii Eestist kui välisriikidest.

Projekti tegevustesse on kaastatud piirkonna omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid, kellega koostöös planeeritakse matkarada, selle visualiseerimine, viitadega märgistamine ja vajalik infomaterjal.

Matkarada luuakse piiriülese projekti “Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia” raames. Projekti rahastab Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond.

Eestist on projekti partnerid MTÜ Lääne-Eesti Turism (liikmed SA Pärnumaa Turism, MTÜ Läänemaa Turism, SA Tuuru, MTÜ Visit Saaremaa) ja MTÜ Eesti Maaturism. Projekti tegevustesse on Eesti partnerid kaasanud ka Eesti Matkaliidu, SA Põhja-Eesti Turism ning rannikuala Leader tegevusgrupid.

Ranniku matkaraja matkade ajakava ja muude tegevustega saab kursis olla ka Facebooki lehe vahendusel.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri