Jaga seda postitust

13 sündmust, mida sel nädalavahetusel külastada

Sel nädalavahetusel on jälle väga palju festivale, etendusi ja kontserte, mille vahel valida. Siin on Reisiportaali valik.

Tõrva Tule-Päevad ja Tõrva Loits

Tõrva linn: 18.07 – 23.07. Veskijärve veerel Tõrva Loits: 22.07, 20:00

Tõrva Tule-Päevadel on traditsiooniliselt plaanis kümneid eripalgelisi üritusi, mille kulminatsiooniks on 22. juuli õhtul Veskijärve ääres toimuv 10. juubelit pidav suur tule-, vee- ja muusika vabaõhtuetendus Tõrva Loits. Sel aastal on plaanis palju eripalgelisi üritusi, millest traditsioonilised on autoööorienteerumine, pokkeriturniir, Tõrva Noortevolikogu korraldatav lõkkeõhtu, aga ka mitmeid uusi, näiteks rannakino, lasteõhtu koos mustkunstnikuga ja hommikujooga randades. Tõrva on oodata seekord ka Andrus Vaarikut monoetendusega ja Hendrik Sal-Sallerit akustilise kontserdiga Veskijärvel. Vaata lisa!

MotoNostalgia 2017

Hingu küla, Laitse RallyPark: 22.07 kl 08:00 – 18:00

MotoNostalgia on aasta suursündmus neile, kes peavad lugu vanadest mootorratastest ja kes oskavad hinnata motoajalugu. Rahvusvaheline koguperesündmus seob endas vanade mootorrataste kokkutuleku näitusealal, vaatemängulise igamehe võidusõidu 2400 meetri pikkusel Laitse rallirajal, vanatehnika ja -varalaada, motondusega seotud ettevõtete väljanäituse ning põnevad demonstratsioonsõidud ja erinevad atraktsioonid. Vanade mootorrataste võidusõit toimub masinaklasside arvestuses. Kiirematele võidusõidus osalejatele on välja pandud soliidsed auhinnad. Vaata lisa!

Hiiu Folk

Kassari küla, Hiiumaa: 20. – 23. juulil

Kontserdid, õpitoad, filmiprogramm, loodusmatkad ja palju muud. Pisematele meisterdamised lastepesades!
Esinevad parimad pärimusmuusikud nii meilt kui mujalt, teiste seas Melanhoolsed Meestelaulud, EstBel, Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Untsakad, VLÜ, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett ja paljud teised. Vaata lisa!

Festival Acoussion Live

Harjumaa, Kajamaa küla, Küla Villa: 21.07 – 23.07, 14:00 – 12:00

See on kolmandat aastat toimuv pop-up muusikafestival. Kesk imekaunist loodust astuvad ootamatutel lavadel üles artistid Eestist ja mujalt. Esinevad Grammy-võitja Bill Laurance (UK), Maarja Nuut, Estonian Voices, Iiris, Pomme (FR), Mick Pedaja, Elephants From Neptune, Richard Walters (UK), Svidanie (RU), The Notes, Lepatriinu, Tintura, The Jingles, Rake, Robam, Lucas Christopher Varema, Tiks: DJ Sander Mölder & DJ Peeter Ehala, DJ Girti Suun jt. Parkimine tasuta. Telkimine tasuta. Kuni 15-aastastele lastele (k.a) on sissepääs koos vanemaga tasuta. Vaata lisa!

Ostrova Festival

21.07 – 22.07

Ostrova Festival toimub Setomaal, Meremäe vallas, Ostrova külas juba seitsmendat korda. Kahe päeva vältel astuvad üles Eesti tippartistid, seto kultuuri edendajad ning tuult tiibadesse saavad noored muusikud. Külalistel on võimalus kuulata head muusikat, tutvuda kohaliku käsitööga ja nautida toredates kodukohvikutes maitsvaid hõrgutisi. Võta üheks nädalavahetuseks aeg maha ning tule ja naudi head muusikat looduskaunis kohas Setomaal. Vaata lisa!

Suvelavastus “Meri muigab teitele vasta!”

Kihnu saar, Rootsiküla, Metsamaa talu: 21., 22., 23.07 kl 16:30 – 17:50

Lustlik-tõsimeelne suvelavastus pillimängu ja tantsuga Kihnu saarel, kus mängivad Alo Kõrve, Argo Aadli, Indrek Ojari ja Maiken Schmidt (kõik Tallinna Linnateatrist) Anto Simson, Kihnu Pärimuskooli õpilased ning folklooriansambel Kihnumua. Vaata lisa!

Valgeranna Festival

Valgeranna küla, Pärnumaa: 21.07 kl 18:00 – 23:59

Sel aastal 21. juulil toimuv Valgeranna Festival toob külastajateni parima Eesti muusika. Laval astuvad üles Tommy Cash, 5 Miinust, Reket, Shanon, Karl-Erik Taukar band ja Pur Mudd. Tantsumuusikat pakub Dj Andres Puusepp. Loomulikult on festivalil maitsev toidutänav, karastavad joogid ning vesipiibu-lounge, kust saab nautida vaadet nii merele kui ka lavale. Vaata lisa!

Jaan Sööt ja Andre Maaker ”Joon valgust nagu vihma”

Haapsalu piiskopilinnus; 21.07 kl 19:00 – 20:45. Pärnu, Villa Ammende: 23.07 kl 19:00 – 20:45

Kesksuve kaunitel õhtutel saavad kokku ja astuvad publiku ette kaks suurepärast lauljat ja kitarristi – Jaan Sööt ja Andre Maaker. Jaan on rahvale tuntud kui ansambli Jäääär eestvedaja, kaua-aegne laulutegija ja pillimees. Eri aegadel on Jaan kaasa löönud ka bändides Jääboiler, Lindpriid ja Pantokraator. Andre on muusikamaastikul tegutsenud tänaseks ligi paarkümmend aastat, peamiselt kitarristina on ta koostööd teinud paljude hinnatud Eesti muusikutega. Koos laval musitseerides esitavad Jaan ja Andre publikule laule ja jutte, mis neid kõige enam iseloomustavad. Vaata lisa!

Suvelavastus „Saaks veel Eestissegi“

Antsla linn, Stedingu maja: 21.07 kl 19:00 – 20:40, 22.07 kl 14:00 – 15:40, 23.07 kl 19:00 – 20:40.

Ühe Võru poisi siiras ja haruldane lugu oma ajastust. Lavastus põhineb Võrust pärit harrastuskunstniku ja luuletaja Ado Kisandi päevikutel, mille ta on kirja pannud oma poisipõlves Võrus ning küüditatuna Siberis. See on siiras lugu sellest, kuidas üks Võru nooruk suhtub oma aja kaasteelistesse ja erinevatesse elusaatustesse, ning kirjeldus 1940. aastate elust Eestis ja Siberis. See on ajalooline tagasivaade ning meenutus Võru inimesele ning tema kunstile. Lavastuse teksti ideeliseks aluseks on Ado Kisandi päevikute põhjal koostatud raamat „Saaks veel Eestissegi. Päevik 1939-1947“, mille andis 2015. aastal välja kirjastus Hea Lugu.

Etendus ”Karlsonson”

Tõstamaa mõis: 21., 22., 23.07 kl 19:00 – 22:00

“Karlsonson” on tragikoomiline lugu mehest, kellel oli propeller ja nupp, aga kes ei suutnud lennata – must huumor andekate vanemate mitte nii andekate laste valusal teemal. Näidend algab peategelase Karli matustel, kuhu pole kohale tulnud mitte kedagi peale Võõra Vanamuti. Laulnud kirikutiiskandiga “Jumal sul ligemal”, õhanud “kui ilus mees kadunuke ikka oli”, kurtnud kurja inimsaatuse ning selle üle, et tänapäeval pole enam kombeks pidada rikkalikke peiesid, Võõras Vanamutt lahkub. Vaata lisa!

Suveõhtu Legendid: The Sun, 2 Quick Start, Terminaator

Toila laululava: 21.07 kl 19:00 – 23:59

2017. aasta suvi toob Toilasse parimad eesti artistid, kes on viimased aastakümned olnud fookuses ja lahutanud publiku meelt. Algaval suvel vallutab Toila Tanel Padar & The Sun, Pearu Paulus & 2 Quick Start ning tänavune juubilar, Jaagur Kreem & Terminaator. Tõtt-öelda ei mäletagi, millal viimati Toilas ja Ida-Virumaal sai näha eesti tippartiste ühel laval. Aga kõik on tänaseks jõudnud staatusesse “legendid” ning kontsertõhtu raames on, mida meenutada. Peamine tähelepanu pööratakse ansamblile Terminaator, kes alanud aastal tähistab 30. tegutsemisaastat. Vaata lisa!

Hedvig Hanson ”Suveõhtu laulud”

Põltsamaa, Uue-Põltsamaa mõis; 21.07 kl 20:00 – 21:30. Lihula mõis: 22.07 kl 20:00 – 21:30. Taagepera loss: 23.07 kl 20:00 – 21:30.

Tundeline lauljatar Hedvig Hanson esitab sumedatel suveõhtutel kaunites paikades helgeid laule iseenda sulest ja Eesti autoritelt. Teda saadab kitarril noor kitarrist Kalle Pilli, kelle Hedvig avastas harmoonilise muusika kaudu, mida noor kitarrist kirjutab ja esitab. Vaata lisa!

Jaan Tätte ja Jaan Pehk ”Laululoojad”

Suislepa küla laululava: 21.07, Alatskivi loss: 22.07, Luke mõis, Tartumaa: 23.07 kl 20:00 – 23:59.

Jaan Tätte: “Mida aasta edasi, seda rohkem hakkame valima, kellega koos oma aega veeta. Jaan Pehkiga on eranditult tore koos olla, laulda ja asju arutada. Ja kohe nii tore, et seda võiks publikuga jagada. Mõtlesime, et mis meid siis omavahel kõige rohkem seob ja leidsime rõõmsalt, et oleme laululoojad. Toomegi teieni parema osa oma loomingust ja räägime, kuidas üks või teine laul sündinud on ning üsnagi mitu lugu näeb sel kontserdil esimest korda ilmavalgust.” Vaata lisa!

Vaata kõiki nädalavahetuse sündmusi siit!

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri