Jaga seda postitust

15 sündmust, mida nädalavahetusel külastada

Lähipäevade kultuurikava on natuke rahulikum kui varasematel nädalatel, kuigi leidub ka “hoogsaid” üritusi. Nädalavahetuse sündmused võiks kokku võtta sõnadega “kvaliteetne ja lõõgastav”.

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF

7. – 12.08

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale. Vaata lisa!

Pärnu Muusikafestival

10. – 17.08

Pärnu Muusikafestival on Eesti üks hinnatuim klassikalise muusika festival, mis on kasvamas üheks olulisemaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas. Festival on toimunud aastast 2009 ning on oma kõrge taseme saavutanud tänu Neeme Järvi ja festivali kunstilise juhi, Paavo Järvi, suurele pühendumisele. Festivalil osaleb ligi 300 muusikut kuni 20 riigist ning lisaks orkestrimuusikale saab kuulda ka suurepäraseid soliste ning kammermuusikat. Sel aastal astub üles kahel kontserdil põnevate kavadega Eesti Festivaliorkester, kelle ees soleerivad pianist Radu Lupu ja viiuldaja Lisa Batiashvili. Vaata lisa!

Kuressaare merepäevad

10. – 12.08

Kuressaare Merepäevad, mis toimuvad Kuressaare rannaalal, on Saaremaa Merenädala finaaliks. Merepäevadel toimuvad lisaks paljudele kontsertidele suur käsitöölaat, spordivõistlused, töötoad jne. Kuressaare supelrannas ja pargis aga lustivad lapsed. Merepäevade kavva kuulub Tori abaja ääres peetav käsitöö- ja haakrikulaat. Vaata lisa!

Ajaloofestival “Narva lahing”

11. – 13.08

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetame mitmeid käsitöökunste, sealhulgas käsitsi paberi valmistamist ja lubame musketist pauku teha. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii, nagu see 300 aastat tagasi käis. Vaata lisa!

Narva suvelaat

12.08 kell 11 – 16 Narva Joaoru puhkeala

Suvelaadal pakuvad Eesti, Läti ja Leedu kaupmehed ja käsitöölised oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu. Laat annab kõigile linnaelanikele ja külalistele võimaluse veeta värskes õhus üks meeleolukas päev ja soetada endale, koju või aeda vajalikku kraami. Traditsiooniliselt on laadal kontsert ja meelelahutusprogramm. Vaata lisa!

Arvamusfestival

11. – 12.08

Arvamusfestivali eesmärk on luua inspireeriv ja sundimatu õhustikuga arvamuskultuuri ning kodanikuharidust arendav uute mõtete kohtumispaik. Ootame kõiki ärksa meelega eestimaalasi, et avalikku debatti jõuaks rohkemate eestimaalaste hääli ja erinevaid arvamusi. Viies Arvamusfestival loob ruumi, mis jõustab head arutelu, inspireerib inimesi uutele ideedele ja tegudele, viib neid kokku ning selle kaudu arendab ka ühiskondlikku arutelukultuuri. Vaata lisa!

Valge Daami Aeg 2017

11. – 13.08

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi. Vaata lisa!

Tartu toidu- ja veinifestival 2017

11. – 13.08

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up-restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt. Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne gurmeeõhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat. Vaata lisa!

Annely Peebo ja Oliveri Kuusik “Suvegala”

10.08 kell 19 Vihula mõis; 11.08 kell 19 Tartu Pauluse kirik; 12.08 kell 20 Tallinna Jaani kirik

Annely Peebo seekordne suvine lavapartner Oliver Kuusik, on üks meie hinnatumaid tenoreid, kes lisaks teatritöös ette tulevatele suurrollidele valdab suurepäraselt ka mahedama muusikaga kavasid. Olgu selleks prantsuse šansoonid, Napoli laulud, muusikalihitid või filmimuusika hitid. Oodata on suurepärast kontserdielamust suurepäraste muusikute saatel, kus repertuaarist leiame nii Vahemereäärset romantikat kui ka kõige tuntumaid klassikute hitte. Vaata lisa!

”Laula mu laulu” suvetuur

10.08 kell 20 Viljandi lauluväljak; 11.08 kell 20 Võru Kandle aeg; 12.08 kell 20 Pärnu vallikäär; 13.08 kell 20 Rapla lauluväljak

Suurepärast meelelahutust pakkunud Kanal 2 menusaade jõuab lõpuks parimate paladega vabaõhulavadele. “See intiimsus ja energia, mida artistid neid lugusid vabaõhulavadel esitades väljendavad, on palju ehedam ja võimsam kui teleriekraani vahendusel,” ütleb “Laula mu laulu” muusikaline juht Tomi Rahula. Kohal on T. Padar, G. Jaani, K. Toome, L. Lemsalu, O. Lepland ja Ines. Külalisesinejatena astuvad üles K.-E. Taukar, J. Pehk, Laura, Lenna, J. Saks, Maarja ja J. Kreem. Vaata lisa!

Lestafest

12.08 kell 06 – 23:59 Kõrgessaare alevik ja sadam

Lestafest on kogupere festival. Festivali eesmärgiks on tutvustada piirkonna ja kalapüügi traditsioone, pakkuda traditsioonilisi sööke ja värske kala ostmise võimalusi. Ajalooliselt Kõrgessaare on olnud kalatööstuse ja kalameeste piirkond ning festivali päeval on võimalik tutvuda selle piirkonna elu. Üritus on kõigile tasuta ning kohale võib tulla ka paadiga või siis kohapeal teha meresõitu.

Hauka laat ja romuralli

12.08 Antsla linn ja lauluväljak

Legendaarselt raju Hauka Laada raames toimuv romuralli leiab aset laupäeval, 12. augustil. Autod viiakse viimase piirini ja üle selle vanal tuttaval Antsla Laululaval. Loomulikult ei puudu ka live esinejatega pidu pärast romurallit. See aasta tähistame ka oma 20. juubelit, mis tähendab topeltmürglit nii rallil kui ka peol. Väravad üritusele avatakse 15 ja Romuralli startipauk on orienteeruvalt 16.30. Juba ralli ajal pakuvad silmailu rajud Romuralli ergutustüdrukud. Järgneval peol astuvad live esinemistega üles Merlyn Uusküla, Grete Paia & Band ning Black Velvet. Üritusele paneb punkti DJ Marko Pille ja tema kuulus Videodisko. Vaata lisa!

Karksi lennupäev

12.08 kell 10 Polli küla

Huvilennud, lennuralli, täpsusmaandumine, uunikumide paraad, tagurpidi rooliga autoga vigursõidu võistlused, Karksi lennuraja jooksukross.

Augustiunetus. Kunstide öö Pärnus

12.08 Pärnu kesklinn, Kuninga tänav ja selle lähiümbrus

Augustiunetus ootab end külastama ja osa võtma kõiki, kelle jaoks suveööd on liiga lühikesed, et neid lihtsalt maha magada. Sel ühel ööl on võimalik nautida melu, kunsti ja kultuuri vanalinna südames. Avastame, tähistame ja muudame elavaks Pärnu jaoks olulise ja väärika ajalooga Kuninga tänava ja selle lähikonna. Pakutakse maiuspalasid kirjandus-, kunsti-, muusika-, teatri- ja toiduhuvilistele. Tänavad, aiad ja pargid on tulvil kunsti ja elunautimist. Vaata lisa!

Seto Külävüü Kostipäiv ehk Setomaa kohvikutepäev

12. – 13.08 Värska vald, Seto Külävüü eri paigus

Kostipäeval ootame külalisi taluõuedele maitsma kohalikke roogasid kohalikust toorainest. Sõir, suulliim, kikkaseenepiirak ja muu selline kraam on kohvikutes au sees. Kindlasti paljusid teisigi huvitavaid kohalikke toite saab Seto Külävüü ühepäevakohvikutes mekkida. Igal kohvikul on oma müügilett ka. Kui kõhtu enam ei mahu, siis saad kaasa osta. Pühapäeval on kohvikutes peräpütüpäiv ehk pakutakse seda, mis veel pakkuda on. Vaata lisa!

Vaata kogu kultuurikava siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri