Jaga seda postitust

17 VALITUD SÜNDMUST: Selle nädalavahetuse kultuurikava on erakordselt mitmekesine

Reisiportaal valis välja 17 selle nädalavahetuse sündmust üle Eesti.

Kukemuru Ambient festival

04.08 – 06.08, Samliku küla

“Rohkem heli, vähem muusikat” – Kukemuru Ambient festivali läbivaks ideeks on ambient-kultuuri (muusika, visuaalne kunst) loomulik presenteerimine looduslikus keskkonnas ning seeläbi orgaanilise sidususe tekitamine kaasaegse kultuuri ja looduse vahel. Nelja aasta jooksul on festivalil presenteeritud eri lähenemisega ambientmuusikat üle maailma – Kukemurul on esinenud teiste hulgas rahvusvahelise tuntusega artistid nagu Biosphere Norrast, Cabaret Voltaire asutajaliige ja maailmanimega keskonnahelide salvestaja Chris Watson. Vaata lisa!

Hiiumaa kohvikutepäevad

04.08 – 06.08, Kärdla linna, üle Hiiumaa

Hiiumaa kohvikutepäevad on Hiiumaa suve üks enim oodatud sündmus, mil kõikjal leviv kohvilõhn meelitab kokku hulgaliselt saare- ja ülemererahvast. Üheks päevaks on avatud korraga viisteist kohvikut, mis laiali mööda rohelisi, kauneid koduaedu ja mereäärt ja paljusid selliseid kohti, kus kohviku avastamine tuleb ootamatu, kuid meeldiva üllatusena. Päev enne ja pärast Kärdla kohvikutepäeva on avatud üle saare erinevates ootamatutes kohtades aiakohvikud. Vaata lisa!

Augustibluus

04.08 – 06.08, Haapsalu

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile ja märkimisväärsele publikuhuvile on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Festivali põhikontserdid toimuvad selgi korral iidse piiskopilinnuse õuel, tuues lavale tippartiste bluusi sünnimaalt Ameerika Ühendriikidest, virtuoose Euroopast ning loomulikult põnevaid kodumaiseid eriprojekte. Kokku toimub festivali 8 laval üle 30 kontserdi. Vaata lisa!

Intsikurmu festival

04.08 – 05.08, Põlva linn

Intsikurmu muusikafestivali missioon on propageerida Eestis intellektuaalset ja kultuurset ajaveetmise võimalust. Toetame Eesti muusikuid ja tutvustame välismaa artiste Eesti publikule. Hoiame ja väärtustame Eesti kultuuri, ajalugu, loodust ja keskkonda ning anname Eesti laulutraditsioonidele kaasaegse mõõtme. Intsikurmu muusikafestival viljeleb erinevaid tänapäeva pop-alternatiiv muusika suundasid. Puhas loodus, hea muusika, toredad inimesed, kvaliteetne, söök ja jook, esteetiliselt nauditav festivali ala, erilahendused, esinemise paikades – see ongi suurim hea muusika- ja kunstifestival Eestis, Intsikurmu Festival. Vaata lisa!

Leigo Järvemuusika festival

04.08 – 05.08, Lutike küla, Leigo talu

Leigo Järvemuusika Festival on hea näide sellest, et klassikalist muusikat ei pea kuulama ainult sirge seljaga saalis istudes, vaid võib nautida ka vabas õhus tekil pikutades. Leigol naudivad klassikalist muusikat ka need, kes seda igapäevaselt ei kuula, festivali põhieesmärk on klassikalise muusika populariseerimine. Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus kus esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega loovad täiesti uue emotsionaalse keskkonna ning kauni looduse ja sisuka muusika liit pakuvad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Vaata lisa!

Meeskoor Tbilisi (Gruusia) kontserdituur

04.08 kl 19:00 – 21:00 Haljala alevik, Haljala Püha Mauritiuse kirik; 05.08 kl 19:00 – 21:00 Jaani kirik, Tallinn

Meeskoor Tbilisi ehe gruusia laul on paljudele tuttav ja armastatud. Aastatel 2000 – 2003 osalesid nad Viljandi pärimusmuusika festivalil. 2006. aasta novembris toimus meeliülendav ringreis Eestimaa kirikutes, toonased kontserdid jätsid kuulajatele südameisse üleva ja sooja tunde. Eeloleval turneel kõlavad gruusia vaimulikud koraalid, erinevate piirkondade rahva- ja linnalaulud. Vaata lisa!

Smokie kontsert

Kl 21:00 – 23:59

Rokilegend SMOKIE annab 2017 suvel Eestis kolm kontserti. Üle 30 aasta edukalt maailma lavadel figureerinud Smokie esineb taas Eestis. Seekord annab Smokie kolm kontserti: 4. augustil Kasepää laululaval, 5. augustil Kärdla laululaval ja 6. augustil Kuressaare lossihoovis. Oma esimese kontserdi Eestis andis Smokie 1991. aastal. Hiljem on nad Eestit külastanud korduvalt. Vaata lisa!

Kalevipoja kala- ja veefestival

05.08, Raja küla, Kasepää

Laadal kaubeldakse parimate kohalike põllu- ja aiasaadustega. Peipsi sibulat, kurki ja kala jätkub kõigile. Kohal kuulsamad käsitöökaupmehed ja parimad meelelahutajad. Lastele batuudid ja muud pöörased atraktsioonid ning tegevused. Vaata lisa!

Eestis ehitatud ja kummaliste liikurite killavoor

05.08, Järva-Jaani keskväljak

Neli aastat tagasi toimunud samalaadne üritus pälvis Järvamaa turismisündmuse 2013 tiitli. Kui sa oled kummalise iseehitatud sõiduki omanik või pakub selline sõiduk sulle huvi, siis oled oodatud Järva-Jaani. 2017. aasta teema Killavooril on “Ühistransport”. Vaata lisa!

Seto Kuningriigi päev

05.08, Määsi küla, Luhamaa, Määsi mägi

Sel tähtsal päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Setomaa ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. Vaata lisa!

Eesti joogimeistrite festival

05.08 – 06.08, Albu mõisa park ja Jäägri villa peoplats

Kaunis muusika, head joogid ja võrratu miljöö ajaloolises mõisapargis. 5. augustil on Albu mõisa pargis ja Jäägri villa peoplatsil õhtu, kus meeled ärkavad. Esinevad Jäääär, Meister Jaan ja Marten Kuningas ja Miljardid. Õhtu lõpuks valgushow. Võta kaasa oma piknikukorv- ja tekk. 6. augustil toimub samas Eesti joogi laat. Eesti joogitootjad pakuvad omatehtut. Laadal on loengutelk, kus antakse näpunäiteid koduõlle, koduveini jm. jookide valmistamiseks. Valitakse rahva lemmik. Degusteerimised. Laadal pakutav kaup on seotud joogi valmistamise ja tarbimisega. Laadalaval laadaprogramm. Vaata lisa!

Suure-Jaani järvepidu

05.08, Suure-Jaani linn

Vesi on mõnus. Pidu vee ääres veel mõnusam. Suvine sume augustiõhtu koos muusikaga kauni järve ääres. Mis Sa hing veel ihaldad? Vaata lisa!

Lenna ja Estonian Voices suvekontserdid

03.08 kl 20:00 – 23:59, Luunja mõisa roosiaed; 05.08 kl 20:00 – 23:59, Paikuse alev, Reiu jõe kallas; 06.08 kl 16:00 – 23:59 Varbuse küla, Varbuse muusikamõis

Lenna ja Estonian Voices ühised suvekontserdid “Ootab armastus” Voices täiskoosseisus, Lenna koos bändiga. Laval ühiselt ja eraldi. Vaata lisa!

Eesti disaini- ja vanavara päev Luigel

06.08 kl 09:00 – 16:00, Luige alevik, Luige Näituseväljak

Luige vanavara- ja käsitöölaat on kohtumispaigaks vanavarahuvilistele ja kollektsionääridele, põnevaid leide kodusisustuseks leiab nii vanavara kui ka käsitöö hulgast. Lastele on tasuta teatrietendus kell 12 ja mängud Pipiga. Lisaks saab sõita karusselliga, proovida ponisõitu ja osaleda superseebimullide tegemisel. Luige näituseväljak asub Tallinna külje all Kiili vallas ja on Viljandi mnt ääres hästi leitav. Vaata lisa!

Silvi Vraidi muusikapäev

06.08 kl 16:00 – 20:00, Kehra linn, Kehra jõeäärne park

Silvi Vrait (28. aprill 1951 Kehras  28. juuni 2013 Tallinnas) oli silmapaistev Eesti laulja, pedagoog ning astroloog. Ta on sündinud ning kasvanud Kehras, kus aastal 1968 lõpetas ta Kehra lastemuusikakooli klaveri erialala ning 1969 Kehra keskkooli. Silvi Vraidi muusikapäev toimub Kehra jõeääses pargis. Ürituse eesmärgiks on pidada meeles Kehrast välja kasvanud väljapaistvat muusikapedagoogi ning muusikut. Käesoleval aastal toimub Silvi Vraidi Muusikapäev neljandat korda. 6. augustil kell 16.00 esinevad ansambel Justament, Sandra Nurmsalu ja Heli Karu Laulustuudio laululapsed. Vaata lisa!

Pärnu Gildipäevad

04.08 – 05.08, Pärnu, Maarja-Magdaleena Gild, Steineri aed, Uus tänav

Pärnu gildipäevad pakuvad linlastele ja linna külalistele ehedat ja ausat käsitööd, vahvaid õpitubasid nii suurtele kui ka väikestele ning kohalikku toitu. Lisaks tasuta meelelahutusprogramm. Festival toimub Maarja-Magdaleena Gildis, Steineri aias ja nendega piirnevatel väiksematel ajaloolistel südalinna tänavatel. Tänavad täidab kunsti- ja käsitööturg, oma vahvate toodetega leiab kauplemas üle saja käsitöölise ja kunstniku Eestist ja välismaalt. Steineri aias kaubeldakse kohalike toidusaadustega ning ka oluline osa meelelahutusprogrammist toimub aias. Vaata lisa!

Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival

04.08 – 13.08

Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival on vanim järjepidevalt toimuv muusikafestival Eestis ja on üks tähtsamaid ja kesksemaid orelifestivale kogu maailmas. Siin on esinenud pea kõik maailma juhtivad organistid. Festivali raames toimub ka kammerkoori ja orkestrikontserte ning toimuvad meistriklassid organistidele. Eesti on unikaalne kogu maailmas oma romantilise perioodi hindamatute orelite poolest. Festivali peaareeniks on Tallinnas Niguliste muuseum-kontserdisaal, kuid kontserdid toimuvad ka teistes Tallinna kirikutes ning lisaks ka muudes Eestimaa ajaloolistes kirikutes. Vaata lisa!

Vaata kõiki sündmusi siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri