Jaga seda postitust

20% eestlastest puhkab kolm korda aastas välismaal

Reisikorraldaja Kidy Tour uuringu andmetel on eestlastel tavaks käia kaks korda aastas kogu perega puhkusereisil. Selle aasta reisideks plaanitakse eraldada keskmiselt 500-1000 eurot iga reisija kohta. Populaarseimad sihtkohad on Türgi ja Kreeka.

Kidy Touri andmetel käib 39,2% Eesti inimestest välismaal puhkusereisidel kaks korda aastas. Pisut vähem (30,9%) puhkab kord aastas. See-eest pea viiendik (19,7%) käib puhkusereisidel lausa kolm või enam korda ühe aasta jooksul.

„Olime üsna üllatunud, kui saime teada, et pea viiendik eestlastest leiavad võimalusi selleks, et aasta jooksul vähemalt kolm korda reisil käia,” ütles Kidy Touri partnersuhete juht Hille Kibits. “See näitab, et reisimine ning välisriikide ja teiste kultuuride avastamine on eestlaste seas üha rohkem hinnatud. Teisalt näitab see aga ka, et reisimine on taskukohasemaks muutunud.“

Uuringust selgus ka, et 42,8% planeerib tänavu suvel puhata koos perega, 25,4% koos elukaaslasega ning 22,3% sõpradega. Vaid 7% planeerivad puhkusele minna üksinda ning kõigest 2,4% kolleegidega.

Natuke enam kui pooltel vastanutest (54,5%) on tänavu reisimiseks sama suur eelarve nagu 2017. aastal ning viiendik (20,1%) on oma reisieelarvet suurendanud. 38,1% vastanutest planeerivad reisi jaoks kulutada vahemikus 500-1000 eurot reisija kohta, 26,2% aga 300-500 eurot reisija kohta. 3% vastanutest on oma puhkusereisiks arvestanud kuni 100 eurot reisija kohta ning 2% enam kui 2000 eurot ühe reisija kohta.

Puhkusereisi sihtkohad eestlaste seas varieeruvad. Kõige populaarsem sihtkoht on Türgi, kuhu planeerivad tänavu minna lausa 21,7% vastanutest. Populaarsuselt järgmine sihtkoht, kuhu tänavu puhkust planeeritakse (10,9% vastas nii), on Kreeka.

Lisaks soovitakse minna veel Hispaaniasse (7,4%), Bulgaariasse (6,3%), Egiptusesse (6,2%) ja Saksamaale (0,9%). Umbes 5% vastanutest on otsustanud oma puhkuse veeta Eestis, 17,6% teistes välisriikides (Itaalia, Horvaatia, Tuneesia, Küpros, Valgevene, Ungaris, Soomes, Portugal, Soome, Venemaa, Rumeenia, Suurbritannia jpt) ning 21% ei ole veel sihtkohta valinud.

Reisikorraldaja Kidy Tour viis märtsis läbi uuringu, hindamaks seda, kuidas eestlased oma puhkust planeerivad ning mis on neile selle juures olulised tegurid. Uuringus osales 739 inimest.

Rahvusvaheline reisikorraldusettevõte Kidy Tour kuulub Ida-Euroopa suurimale lennufirmale Avia Solutions Group, mille aktsiad on noteeritud Varssavi börsil. Kidy Touri põhiturud on Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal, kus nende korraldatavaid reise saab broneerida enam kui 400 reisibüroos.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri