Jaga seda postitust

23 sündmust, mida sel nädalavahetusel külastada

Nädalavahetus algab ja võimalusi kultuurselt aega veeta on palju. Reisiportaal valis välja 23 festivali, suvelavastust ja muud sündmust üle Eesti.

rummu

Rummu. F: Ivar Soopan

Rummu Rock ja mäkketõus

29. juuli, Rummu alevik, Rummu karjäär, Vasalemma

Võimas Rummu Rock tuleb 29. juulil koos närvekõditava mootorrataste mäkketõusu võistlusega. Eesti meistrivõistluste III etapp mootorrataste mäkketõusus – HillClimb 2017.
Laval:
KARL-ERIK TAUKAR BAND, SHANON, SINGER VINGER, COOKIES.
Kohal ka Rummu viimane vang – Venno Loosaar – vang kes ununes sinna… Loomulikult toome külastajateni maitsvad söögid ning karastavad joogid. Ka pere pisematel on lõbu laialt, sest neile on tore lasteala. Võistluse info: Karl Pikla , tel. 52 46 023. Väravad 13.30, võistluste algus 14. Vaata lisa!

Viljandi Pärimusmuusika Festival

27.-30. juuli

Viljandi lossimägedes ja erinevates paikades üle linna. Põnevad välisesinejad, parimad eesti pärimusmuusikakollektiivid, Roheline lava, käsitööhoov, regilaulupesa ja õpitubade programm igale maitsele, on vaid osa toimuvast. Seekordse festivaliteema “Uut ja vana” märgib suuri kontraste aga ka muutusi, mis meid edasi viivad. “Uut ja vana” tähendab võistlusmomenti ja ületrumpamist, mis köidab osalejaid ning pakub esinejatele närvikõdi. Nauditav on kuulata muusikat, milles on midagi vana ja tuttavlikku aga ka uut ja huvitavat, salapärast ja liikuma panevat. Vaata lisa!

Rokipidu “Rock in Haapsalu”

28.-29. juuli

Selle suve üks suurimaid rokkmuusika festivale Rock in Haapsalu toimub Haapsalu piiskopilinnuses. Kahepäevane festival toob maagilisse väikelinna paremiku rokiklassika legende nii meilt kui mujalt. Festivali kahel päeval saab nautida ja kaasa elada sellistele artistidele nagu Suzi Quatro, Bonnie Tyler, Paul Young, Gary Brooker, kelle unustamatud superhitid on aastate jooksul vallutanud muusika edetabeleid ja fännide südameid üle kogu maailma, olnud osaks meie noorusest ning tähendanud meile kunagi nii palju. Vaata lisa!

Generated image

Mustjala Muusikafestival

25.-29. juuli

Pikkade traditsioonidega Mustjala muusikafestival kutsub muusikasõpru Saaremaale – imekauni puutumatu loodusega paika, mis on kui loodud puhkamiseks ja kunsti nautimiseks.1995. aastast toimuval festivalil kõlab klassikaline muusika. Esinejad on tunnustatud eesti interpreedid ning säravad väliskülalised. Kontserdid toimuvad kirikutes, maalilises Tagaranna kalurikülas, Loona ja Pidula mõisates, Ninase puhkekülas, aeg-ajalt ka hoopis ootamatutes kohtades: 1939. aastal nõukogude sõjaväelaste rajatud rannakaitse suurtüki laskepesas Ninase poolsaarel jne. Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu. Vaata lisa!

Pärnu Jahi- ja Kalandusmess

28.-29. juuli

Pärnus, Sauga jõe maalilisele kaldale on oodatud jahindus- ja kalandussõbrad ning kõik inimesed kes armastavad viibida looduses ja merel. Oma tooteid tutvustavad jahi-, mere- ja kalastusvarustuse pakkujad. Sauga jõel saab proovida erinevaid veesõidukeid ning avatud on paadilaenutus. Töötoad nii suurtele kui väikestele. Lisaks messialale on olemas laste-, käsitöö- ja toitlustusala. Külastajad saavad proovida kodumaist suitsukala ja ulukiroogasid. Mõistagi on kahel päeval mitmekesine kultuuriprogramm. 29. juuli toimub kalapüügivõistlus „Pärnu Lahe Koha 2017“. Vaata lisa!

Võru lastefestival “Rõkkab rõõmust maakera”

28.-30. juuli

Võrus leiab aset suur lastefestival, mis kutsub linna ja kogu piirkonda külastama noori peresid üle Eesti, aga miks mitte ka lähinaabrite juurest. Tegevusi jagub igas vanuses lastele, lapsevanematele, vanaemadele, vanaisadele ja kõikidele teistele külalistele.Teeme üheskoos sporti, mängime muusikat, toimuvad teaterietendused ja kontserdid, töötoad, kohtumine kuulsate inimestega, mustkunst ja teaduspark, seikluspark, muinasjututehas – karneval, liivalosside ehitamise võistlus, kino ja arvutimängud, loomaaed ning palju muudki. Festivali korraldamisega on soov luua püsiv traditsioon, et vähemalt kord aastas oleks kogu Võru linnas võim laste käes. Vaata lisa!

IN Graafika Festival

28.07-1.08, Pärnu

Iga-aastane näitus-festival aastast 1998, mis hõlmab kõiki Pärnu näitusepindu: Linnagalerii, Kunstnike Maja, Port Artur, Pärnu Keskus, Pärnu Muuseum, Endla teater, Keskraamatukogu, Pärnu kolledž ja linnaruum. Näitused Pärnu galeriides on põhirõhuga erinevate rahvusvaheliselt tuntud kunstnike ja kunstirühmituste individuaalsetel programmidel. Näha saab innovaatilisi lähenemisi erinevatest maailma nurkadest. Loomingulistele töötubadele Pärnu Kunstnike Majas registreeri aadressil tajetro@gmail.com. Avamisralli 29.07.17 kell 16 algusega Pärnu Raekoja Linnagaleriist. Vaata lisa!

Pühajärve Puhkpillipäevad

28.-30. juuli

Pühajärve Puhkpillipäevad on 1998.aastast Otepääl korraldatav puhkpillimuusikakontsertide sari. Osa võtavad peamiselt eesti puhkpilliorkestrid ja -ansamblid, kuid peaaegu igal aastal on kutsutud külalisesinejaid ka välismaalt. Esinemiskohad on Otepääl ja selle lähiümbruses ning kontserdid on tasuta. Vaata lisa!

Lavastus “Saaks veel Eestissegi”

28.-30. juuli Antsla linn, Stedingu maja

Ühe Võru poisi siiras ja haruldane lugu oma ajastust. Lavastus põhineb Võrust pärit harrastuskunstniku ja luuletaja Ado Kisandi päevikutel, mille ta on kirja pannud oma poisipõlves Võrus ning küüditatuna Siberis. See on siiras lugu sellest, kuidas üks Võru nooruk suhtub oma aja kaasteelistesse ja erinevatesse elusaatustesse, ning kirjeldus 1940. aastate elust Eestis ja Siberis. See on ajalooline tagasivaade ning meenutus Võru inimesele ning tema kunstile. Lavastuse teksti ideeliseks aluseks on Ado Kisandi päevikute põhjal koostatud raamat „Saaks veel Eestissegi. Vaata lisa!

Kontsert-lavastus ”Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka…”

28.07-3.08, Luke Mõis, Tartumaa

Kontsert-lavastus „ Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka…“ räägib tööst. Eestlasi on alati peetud töökaks rahvaks. Juba Kalevipoeg oli töökas mees, Vargamäe Andresest rääkimata. Töö tegemist on läbi aegade saatnud mingi kummaline pühaduseoreool, mis muudab selle olulisemaks, kui mistahes teise tegevuse. Vanasõnad nagu „Tänasida toimetusi ära viska homse varna“ ja „Enne töö ja siis lõbu“ on iga eestlase teadvuses nii kõvasti kinni, et ilma tööd tegemata nagu enam ei saagi. Või ei tahagi? Või äkki hoopis ei oskagi? Kas selle põhjuseks on rasked elutingimused, või luterlik soov saada õndsaks läbi vaevade? Võimalik. Vaata lisa!

Tagahoovish

28.07-9.08, Tartu, Lina 7/Aleksandri 34 hoov

Oskar Lutsu ainetel Kiti Põld. Aja voolus vahetuvad rahaühikud, eluasemed ja rõivatükid, aga inimese loomus koos oma lahutamatu tagahooviga on ikka endine. Kinnisvaraobjektil ristuvad osapoolte huvid ja elutunnetused. Kellel on seaduslik, kellel moraalne õigus majale? Kuidas olukorda lahendada – kes koputab vastase südametunnistusele, kes pöördub teise terve mõistuse poole? Areneb tänapäevane konflikt, mille käigus ilmuvad nähtavale kirjandusklassiku jäädvustatud pildikesed sajanditagusest agulist. Vaata lisa!

Lavastus “Omade vahel”

13., 14., 15., 24., 25., 26., 27., 28. juuli; 7., 8., 9., 25., 26. august, Ohtu mõisa tallisaal

Ayckbourni komöödia. Kas naisel, kes elab oma mehe ja ämmaga ühe katuse all, on võimalik mingil imekombel ellu jääda? Kindlasti on, aga mis hinnaga!? Mängivad: Ita Ever, Roman Baskin, Maria Peterson, Hilje Murel, Alo Kõrve. Vaata lisa!

Tuletorni kontsert

28.-29. juuli, Rannapungerja küla

Kauksis olev Rannapungerja tuletorn on koduks juba kaheksandale Tuletorni Kontserdile, mis pakub võimaluse kuulata kauneid helisid looduse rüpes. Kahepäevasel üritusel astuvad üles mitmed tuntud kohalikud artistid. Vaata lisa!

Lavastus “Me olime Kodutütred”

28.-29. juuli, Ohtla küla, Saueaugu Teatritalu

Margus Kasterpalu lavastus Gertrud Larssoni näidendi järgi. Tegelikult on see lugu sõprusest, mis algas siis, kui nad olid kaheksased ja andsid koos kodutütarde vande. Nüüd on nad ligi viiskümmend ja nii erinevad kui üldse olla saab. Aga nad käivad igal suvel paaripäevasel loodusmatkal, see on nende vääramatu traditsioon, mis vahel näeb välja peaaegu nagu põgenemine. Elu eest. Enda või teiste eest. Rutiini eest. Kuidas kunagi ja kuidas kellelgi. Seekord tulid nad Eestisse. Rootsist. Kogu tegevus toimub Saueaugu teatritalu lähedases metsatukas, paarsada sammu üle lambakarjamaa. Vaata lisa!

Suveetendus “Kadunud Jõmmu!”

28. juuli, Tartu, Lodjakoda

Lavastaja: Marko Mäesaar. Miks peaks keegi lodja ära varastama? Äkki on Jõmmu hoopis veepõhja uppunud? Üks on aga kindel, et ühel hetkel on laev jõe pealt kadunud ning asja hakkavad uurima nii politsei kui Supilinna salaselts Ramps. Mika Keräneni poolt loodud armastatud tegelased on esimest korda teatrilaval oma kodulinnas, Tartus. Teatribussi kogupere suvelavastus rullub lahti Emajõe ääres Lodjakojas, kus on vihma eest kaitstud publikuala. Muusikaline lavastus „Kadunud Jõmmu!” pakub seiklust ja põnevust nii pisematele kui suurematele teatrisõpradele. Vaata lisa!

Lavastus “Praegu pole aeg armastamiseks”

28.-31. juuli, Kolga mõis

Mida teha, kui ettekuulutaja, kes pole veel kunagi eksinud, on teatanud, et sinu naise juurde tuleb täna öösel mees? Aga sinul on, nagu kiuste, vaja sõtta minna! Vägagi keeruline olukord. Lavastaja Damir Salimsjanov (Udmurtia), kunstnik Ervin Õunapuu, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, valguskunstnik Priidu Adlas, etenduse juht Tuuli Raadik. Näitlejad Kristo Viiding, Mari Liis Lill, Martin Kõiv, Ott Kartau (kõik vabakutselised) Harriet Toompere (Draamateater), Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater). Vaata lisa!

Jaan Tätte ja Jaan Pehk ”Laululoojad”

28.07 Triigi küla, Kõue mõis; 30.07 Pärnu, Villa Ammende; 31.07 Mooste vald, Mooste folgikoda

Jaan Tätte: “Mida aasta edasi, seda rohkem hakkame valima, kellega koos oma aega veeta. Jaan Pehkiga on eranditult tore koos olla, laulda ja asju arutada. Ja kohe nii tore, et seda võiks publikuga jagada. Mõtlesime, et mis meid siis omavahel kõige rohkem seob ja leidsime rõõmsalt, et oleme laululoojad. Toomegi teieni parema osa oma loomingust ja räägime, kuidas üks või teine laul sündinud on ning üsnagi mitu lugu näeb sel kontserdil esimest korda ilmavalgust.” Vaata lisa!

Suvelavastus ”Midagi on viltu”

28.07-20.08, Kurgja küla, C. R. Jakobsoni talumuuseum

Kammerteatri suvelavastus Kurgjal. Autor Valdur Mikita / Ott Kilusk, lavastaja-kunstnik Kaili Viidas, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Ott Kilusk, osatäitjad Indrek Taalmaa ja Lauri Kink. Üks suvine päev ühel Eestimaa taluõuel tõmbub loojasse. Täpselt nii nagu kunagi varem, viiskümmend aastat tagasi. Õue peal toimetavad kaks meest, mõlemad omas ajas, kuigi samas ruumis. Ruumis, kus kõik on unenäoliselt, lausa painavalt tuttav. Vaata lisa!

Koit Toome ja Laura akustiline kontsert

28. juuli, Nüpli küla, Otepää Wakepark; 30. juuli, Kasepere küla, Kalju lava, Kallaste turismitalu, Padise

Eesti armastatud lauljad Laura ning Koit Toome panevad juulikuu romantilised suveõhtud helisema – akustilise kontserttuuriga „Verona“ külastatakse Eestimaa kauneid ja huvitavaid paiku. Laura ja Koidu esituses kõlavad nende endi nii vanemad kui ka uuemad eesti rahva südamesse lauldud lood. Kaunid helid ning hõbehäälsed Laura ja Koit kutsuvad maagilisele rännakule Veronasse, kus armutakse, nauditakse kaunist suve ning mõeldakse ainult häid mõtteid. Vaata lisa!

Hedvig Hanson ”Suveõhtu laulud”

28. juuli, Vihula küla, Vihula mõis; 29. juuli, Suuremõisa küla, Suuremõisa mõis; 30. juuli, Pidula küla, Pidula mõis, Saaremaa

Tundeline lauljatar Hedvig Hanson esitab sumedatel suveõhtutel kaunites paikades helgeid laule iseenda sulest ja Eesti autoritelt. Teda saadab kitarril noor kitarrist Kalle Pilli, kelle Hedvig avastas harmoonilise muusika kaudu, mida noor kitarrist kirjutab ja esitab. Enne ja peale kontserti võimalus einestada, uuri lähemalt kontserdipaikadest või www.kuula.ee.

Rahvuvaheline Valga Militaarajaloo Festival

29. juuli, Valga linn

Üks ainulaadsemaid rahvusvahelisi militaarajaloo festivale on iga-aastane suurüritus, kus saavad kokku sõjaajaloo klubide liikmed erinevatest riikidest. Viiakse läbi näidislahinguid, toimub sõjameeste marss läbi linna, kus saab näha erinevates vormides sõjamehi- ja tehnikat. Toimuvad vanavara ja käsitöölaat. Tegevust ja osalemisrõõmu jätkub kõigile. Tule ise, võta pere ja sõbrad kaasa. Vaata lisa!

Uulu Lamba Vest

29. juuli

Uulu Lamba Vest toimub igal aastal juuli viimasel laupäeval. Tegemist on kogupere festivaliga, mille raames toimub kohaliku käsitöö- ja toidulaat ning Eesti Grilliliidu eestvedamisel Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises. Terve päeva vältel toimuvad erinevad spordivõistlused, lamba pügamise ja villa töötlemise töötoad, saab tutvuda erinevate koduloomadega, nautida meeleolukat kultuuriprogrammi ning muidugi süüa head ja paremat, mis valmistatud eelkõige lambalihast. Päev lõpeb meeleoluka kontserdiga. Vaata lisa!

Võsu Rannafestival 2017 – Power On The Beach

29. juuli, Võsu alevik, Võsu rand

Lavale astuvad oma tuntud headuses:
TANEL PADAR & THE SUN
TERMINAATOR
LIIS LEMSALU & BAND
PÕHJA-TALLINN
Välisartistidena asuvad rahvast hullutama:
FRANS (SWE): Frans Jeppsson Wall rohkem tuntud esinejanime Frans järgi. Frans on rootsi laulja ja laulukirjutaja. Esindas Rootsit 2016 aastal Eurovisiooni lauluvõistlusel. Tuntumad lood „If I Were Sorry“, „Young Like Us“.
GEEGUN/Джиган (RUS): Dzigan on populaarseim hip-hop artist Venemaal. Tema hitid on tuntud nii Venemaal kui ka Euroopas. Tuntumad lood „Все будет хорошо“ (feat.Asti),  „Небо“ (feat. Asti), „Любить больше нечем“ (feat. Юлия Савичева)
Suve meeleolukamal Festivalil pakume erinevat meelelahutust erivanuses külastajatele!
Festivali alal veel:
EESTI RANNAVOLLE KARIKASARJA ETAPP
BEACH ZUMBA
LASTEALA
Lisaks kosutavad joogid ning maitsvad toidud. Päeva juhivad Andres Puusepp ja Vaido Pannel.
Vaata lisa!

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri