Jaga seda postitust

Tallinna Sadamas saab juunis külastada maailma üht suurimat kruiisilaeva

Navigator of the Seas. Foto autor: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Emijrp

Navigator of the Seas. Foto autor: https://en.wikipedia.org/wiki/User:Emijrp

Aprilli lõpus algas Tallinna Sadamas taas kruiisihooaeg, mis toob sel aastal Eestisse 314 uhket laeva. Aeg-ajalt saavad Eesti elanikud kruiisilaeva pardale astuda ja sealsete võimalustega lähemat tutvust teha, ilma et peaks kuhugi kaugele sõitma.

19. juunil on huvilistel võimalus Royal Caribbeani laeva Navigator of the Seas külastada. Neljatunnise külastuse hind 20 € sisaldab põhjalikku laevatutvustust ja lõunat à la carte restoranis. Kruiisilaeva külastuse kohtade arv on piiratud.

Navigator of the Seas on ehitatud aastal 2002 ning mahutab kuni 3276 reisijat.

Kruiisilaeva külastajad kogunevad Tallinna Sadama kruiisiterminali väravas kell 11.40 (NB! täpne aeg kinnitatakse nädal enne laevakülastuse algust). Orienteeruv ürituse lõpp on kl 16.

Oma osalussoovist palun teata hiljemalt 22.05.2017 kell 14.

Külastusest saad lugeda ja end registreerida siin.

11. mail Celebrity Silhouette’i külastanud Kristiina ja Karoliina Treter ütlesid Estravelile, et nende esmakordne kruiisilaeva kogemus ületas ootusi. “Poleks iial arvanud, et laeval leidub nii palju erinevaid tegevusi: muusikalid, pianobaar, suur spaa, aasiapärane erirestoran, mis on mänguline kui “Alice Imedemaal”, ülemisel tekil päris muru, kus petanki mängida… Tänane päev tõestas, et kindlasti tasub kruiisipuhkus ette võtta.”

Celebrity Silhouette jõudis Tallinnasse 13-päevase Skandinaavia ja Venemaa kruiisi raames ning sõidab täna edasi Peterburi.

Tallinna teletorniga sama pikk

Wikipedia kirjutab, et Navigator of the Seas on neljas Voyager-klassi ristluslaev, mis kuulub ettevõttele Royal Caribbean Cruises Ltd. kuuluvale Navigator of the Seas Inc’ile ja mida opereerib laevakompanii Royal Caribbean International.

Laev ehitati Kvaerner Masa-Yardsi (praeguse nimega STX Finland OY) Turu laevatehases Soomes tehasenumbriga 1347. Laevale pandi kiil 27. septembril 2000 ja laev veesati 25. jaanuaril 2002. Laevale pandi nimi 6. detsembril 2002, ristiema on Steffi Graf. Seejärel võeti laev 14. detsembril 2002 kasutusse esmareisiga Miamist Kariibi mere saartele.

2007 külastas Navigator of the Seas ka Tallinna. Muidu sõidab ta suvel põhiliselt Vahemerel ja talvel Kariibi merel.

Navigator of the Seas on 311 m pikk (võrdluseks: Tallinna teletorn on vaid 3 meetrit kõrgem), 39,04 m lai ja süvis on 8,6 m. Suurim kõrgus merepinnast on 72 meetrit.

Laeva suurim kiirus on 22 sõlme ja kogumahutavus 138 279. Nii reisija- kui ka kajutikohti on 3138. Laevaperes on 1213 liiget.

Laeval Navigator of the Seas on neli sõsarlaeva. Need on Voyager-klassi ülejäänud ristluslaevad: Voyager of the Seas, Explorer of the Seas, Adventure of the Seas ja Mariner of the Seas. Navigator of the Seas ja Mariner of the Seas on üsna sarnased, sest nende projekti on tehtud ühesugused muudatused.

Navigator of the Seas oli maailma suurim reisilaev aastail 2002–2004. Laeva kodusadam on Nassau Bahamal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri