Jaga seda postitust

Tuntud graffitikunstnikud üle maailma teevad Tallinnas suuri seinamaalinguid

graffiti puhkeestis

F: https://www.puhkaeestis.ee

22. juunini toimub Tallinnas ltransgraffiti seinamaalingute festival Mextonia, mille patrooniks on Eesti Vabariik 100 korralduskomitee, teatas Puhkaeestis.ee.

Festivali käigus loovad Eesti kunstnikud koostöös Mehhiko ja teiste rahvaste kunstnike ja graffiti-kunstnikega linnade avalikku ruumi monumentaalsed seinamaalingud, mis on inspireeritud Eestile olulistest kultuurisümbolitest.

Eesti kultuurisümbolite läbivad ideede väljatöötamiseks kaasati folklorist ja TÜ vanemteadur Marju Kõivupuu. Kultuurisümbolid on inspiratsiooniks täideviivatele kunstnikele. Festivali vedamine ja korraldamine on mehhiklaste juubelikingitus Eestile riigi 100. sünnipäeva puhul.

Festivali üks eesmärke on ka toetada kõrgetasemelise tänavakunsti arengut Tallinnas ja Eestis tervikuna, kaasates sellesse protsessi andekaid arenevaid kunstnikke ja graffiti-kunstnikke nii Eestist, Mehhikost kui ka teistest riikidest.

Festivali ajal saavad vabatahtlike kunstnike koostööna uue näo kümned praegu valdavalt soditud ja ilmetud seinad, piirdeaiad, jalakäijate tunnelid üle linna, andes edasi meie lugu nii kohalikele elanikele kui ka külalistele.

Festivali käigus luuakse üle 30 seinamaalingu rohkem kui 50 andeka ja kirgliku kunstniku poolt Eestist, Mehhikost ja kogu maailmast. Ülemaailmselt tuntud nimedest Farid Rueda, Himed, Reyben, Sens, Sermob, Uus-Meremaalt Cinzah ja Aaron Glasson, Kanadast Five8, Hispaaniast Boa Mistura. Festivalil osaleb lisaks noortele arenevatele kunstnikele ka Eesti tänavakunstnike paremik.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri