Jaga seda postitust

Telliskivi loomelinnakus näeb nüüd vabaõhukinos Eesti kinoklassikat

vabaõhukino

F: Cinamoni Tellikivi vabaõhukino

Tallinnas Telliskivi loomelinnakus on nüüd avatud Cinamoni suvekino, kus saab vabas õhus vaadata Eesti filme.

Kogu suve kolmapäevast laupäevani linastuvad öötaeva all Eesti filmiklassika pärlid, samas teisi loomelinnaku külalisi kinovaatamine ei häiri. “Meie nn tummdisko traadita kõrvaklapid loovad Telliskivi aias erilise intiimse kinotunde,” kirjutab Cinamon oma veebilehel. “Lubame, et sul ei lähe tagaistuja krõbistamise tõttu kaduma ainuski süžeekäänak.”

Vabakino on eriline ka sellepärast, et seal on rannatoolid, seega pole vahet, mis reas istud, ekraanile näed kindlasti. “Need mõnusad suvised lõõgastustoolid ei ole mitte ainult mugavad, vaid tagavad sulle ka hea vaate, ükskõik mis reas istud. Meie kinos lihtsalt ei ole kehva kohta,” lubab Cinamon.

Ja kui lisada see, et kinno saab kaasa osta nii sööke kui ka jooke Telliskivi lugematutest restoranidest, siis on see üks mõnus koht lõõgastumiseks.

Kui ilm on halb ja väljas istuda ei saa, on seansid vastavalt ajakavale Punases Majas (punast värvi maja Telliskivi väljakul).

Eelmüügist maksab pilet 5 eurot, kohapeal 7 eurot.

Lähiaja kava:

7. juuli 23:15

Sangarid

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidega läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!

8. juuli 23:15

Hukkunud Alpinisti hotell

Grigori Kromanovi viimane film, kultusfilmiks tõusnud ulmepõnevik inimeste kohtumisest maavälise tsivilisatsiooniga. Linateose aluseks on vendade Arkadi ja Boriss Strugatski samanimeline ulmeromaan.

12. juuli 23:15

Päevad, mis ajasid segadusse

Eesti filmiajakirjanikud nimetasid filmi kui 2016.a. Eesti parimaks, andes sellele Eesti Oscari ehk Neitsi Maali.

13. juuli 23:15

1944

Elmo Nüganeni mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

14. juuli 23:15

Veelinnurahvas

Lennart Meri režissööridebüüt jäädvustab sõnas, pildis ja muusikas soomeugri ja samojeedi rahvaste traditsioonilist kultuuri, mille keskseks motiiviks on müütiline veelind.

15. juuli 23:15

Kertu

Ilmar Raagi mängufilm ebatavalisest armastusloost külakolkas.

Loe vabaõhukino kohta ka siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri