Jaga seda postitust

ABIKS TUHANDETELE EESTLASTELE: Austraalia avab Tallinnas pop-up saatkonna

Välisminister Sven Mikser arutas 7. märtsil New Yorgis USAs visiidil viibiva Austraalia välisministri Julie Bishopiga Austraalia pop-up saatkonna* avamist Tallinnas, teatas välisministeerium. Eesti elanikele on saatkonna avamine hea uudis, sest Austraalias on suur eestlaste kogukond.

Austraalia saatkonna

Austraalia farmerid. F: Pixabay.com

„Meil on hea meel, et Austraalia on otsustanud avada esimese niinimetatud pop-up saatkonna Tallinnas, mis kahtlemata suurendab Austraalia nähtavust Eestis ja meie regioonis laiemalt,“ ütles välisminister. „Suursaadiku tööle asumine pop-up saatkonnas lisab meie kahe riigi juba niigi konstruktiivsele ja tihedale koostööle uusi võimalusi,“ lisas Mikser.

Välisministri sõnul võib eksperimentaalsest pop-up saatkonnast kujuneda pilootprojekt mitte üksnes Austraaliale. „Loodame, et Austraalia positiivne eeskuju innovaatilise pop-up saatkonna näol innustab ka teisi riike sarnast koostöövormi Eestis edendama,“ ütles ta.

Samal teemal kirjutas eile ka Austraalia SBS News. Meediaettevõtte teatel töötab Austraalia diplomaat pop-up saatkonnas kohapeal kahel kuul aastas ning ülejäänud aja on saatkond avatud virtuaalselt.

“Eesti on tehnoloogiliselt maailma üks enimarenenud riik,” lausus Austraalia välisminister Julie Bishop. Tema sõnul aitab uus saatkond arendada Austraalia küber- ja digitaalvaldkonda ning e-valitsust.

Tallinnas asub tööle Austraalia diplomaat Kerin Ayyalaraju. Seni tegeles Eesti asjadega Stockholmis asuv Austraalia saatkond.

*pop-up saatkond on riigi esindus, milles suursaadik ei tööta igapäevaselt, vaid viibib kohapeal lühiajaliselt vastavalt vajadusele.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri