Jaga seda postitust

ADRENALIINILAKS JÄRVAMAALT: Keelutsoon viib paraplaani, lennuki või kuumaõhupalliga taevasse

Järvamaa üks silmapaistvamaid turismiatraktsioone on paraplaaniga lendamine ja lennukursused. Seda pakub klubi Keelutsoon poolel teel Tallinna ja Tartu vahel.

Keelutsoonil on korralik spordikompleks ning vajalik varustus, mis võimaldab tegutseda aasta ringi. Koolitusele tulles saab jääda ka ööbima, olemas on nii saunad kui ka puhkealad. Varustuse hoidmiseks ja hooldamiseks on eraldi hooned. Hoonestu ümber on harjutamiseks neli hektarit muruväljakuid.

Partnerklubide kaudu pakub Keelutsoon huvilendude lennukiga, kuumaõhupalliga ja langevarjuga. 

Vene keeles teeb paraplaanikoolitusi Keelutsooni sõprusklubi Keilas ja Kuusiku lennuväljal Raplamaal.

PARAGLIDING ACCURACY – ESTONIAN OPEN 2017 from Keelutsoon on Vimeo.

Paraplaan sobib lennuvahendina inimesele, kes tahab nautida vaadet ega kiirusta allatulekuga. Paraplaan on odavaim lennuvahend, millega iseseisvalt lennata, olgu siis mägedes vabalennus või Eestis mootoriga.

Keelutsoon korraldab ka lendamisega seotud matku teistesse riikidesse. Keelutsoon on ainsa Eesti lennuklubina sooritanud nii tandem- kui ka soololende Lääne-Euroopa kõrgeima tipu Mont Blanc (4810m) otsast. Need reisikaaslased, kes mägedest alla ei lenda, käivad lihtsalt alpinismiga tegelemas.

Namiibias lendamas from Keelutsoon on Vimeo.

Rahvusvärvides kuumaõhupall

F: Keelutsoon.ee

Klubi Keelutsoon on veel ühe huvitava algatuse taga. Tänavu juulis alustab lende rahvuslipuvärvides ja EV100 kirjadega uus kuumaõhupall.

EV100 pall on tehniliselt n-ö suur sportpall, millega saab käia ka vastava valdkonna võistlustel. Aga see on palju suurem tavalistest sportpallidest, nii et lisaks piloodile mahub pardale ka 2-3 reisijat.

Kui kuumaõhupalli riie täitub ja see pall maa peal püsti seisab, tekib ligi 20-meetrine rahvuslipp.

Juubeliaasta lendude plaanis on nii välisvõistlusi kui ka Eestis rekordite tegemist. Näiteks kõrgeim lend üldse siinmail kuumaõhupalliga, kõrgeim langevarjuhüpe Eestis, kõrgeim tiibvarju hüpe Eestis jne.

Lennuklubi Keelutsoon soovib 2017-2018 kõik võimalikud tähtpäevad sisustada selliste lendudega või juubelipalli maa peal heiskamisega. Soovijatel tuleks juba varakult broneerida, sest kuumaõhupall on ilmastikule kõige tundlikum lennuvahend ja sellega saab meie ilmastikus lennata umbes 40 korda aastas.

keelutsoon

Avalehe foto: Keelutsoon / Facebook

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri