Jaga seda postitust

Aga palun – Jeesus Kristus tegelikult elab, peab veebiloenguid ja sõidab elektrirattaga

1979. aastal, kui Álvaro Theiss paastus, jõudis temani teadmine, et ta on uuestisündinud Jeesus Kristus. Ta sai taevaliku sõnumi – selleks oli hääl tema peas.

Oli see hääl üks veider unenägu, vaimuhaiguse märk või mõni muu variant, igatahes otsustas Brasiilias elav mees jäädavalt loobuda oma pärisnimest ja nimetas end INRI Cristoks.

INRI on lühend ladinakeelsest väljendist Jesus Nazarenus, Rex Judaeorum ehk “Jeesus Naatsaretist, juutide kuningas”. Jeesuse-aegse kombe kohaselt kinnitati ristilöödu pea kohale tahvel, kus oli kirjas tema süü, aga et hukkamõistjad ei leidnud Jeesusel muud süüd, kirjutati tema pea kohale see lühend.

Nüüd elab INRI Cristo koos oma 12 jüngriga – neist kolm on mehed ja üheksa naised – okastraadi ja elektriaiaga ümbritsetud “linnakeses”, mille ta on nimetanud Uueks Jeruusalemmaks. See asub Brasília linna lähistel.

INRI Cristol käis külas Norra fotograaf Jonas Bendiksen, kellele mees oma elulugu ja õpetust tutvustas. Ülevaade koos fotodega ilmus ajakirjas National Georgraphic.

Tsölibaadis helesinised jüngrid

INRI jüngrid on alati riietatud helesinisesse. Mees andis neile kõigile uued nimed, mis algavad a-tähega. Kõige noorema, Alara, tõid Uude Jeruusalemma tema vanemad juba lapsena. 25 aastat hiljem on Alara INRI isiklik assistent, kelle ülesanne on hoolitseda mehe rõivaste eest ja panna tööle tema iPad – pole just raske töö.

Kui nüüd jääb mulje, et üks isekas mees on loonud omale haaremi, siis ilmselt nii see pole, aga võta sa kinni… Naisjüngreid on igas vanuses, ka päris eakaid, kuigi videosalvestustes astuvad üles peamiselt nooremapoolsed naised.

INRI pidavat elama juba 1979. aastast tsölibaadis. Kasutamata seksuaalenergia suunab ta enda ja jumala vahelisse sisemisse suhtlusse. Nii ta fotograaf Bendiksenile rääkis.

Tsölibaadis elavat ka kõik teised Uue Jeruusalemma elanikud.

Enda ja Jeesus Kristuse vahelise järjepidevuse kinnitamiseks armastab INRI avalikult jutustada lugusid elust rohkem kui 2000 aastat tagasi.

Sellest ajast saadik on aga palju muutunud. INRI jumaldab tehnoloogiat ja Piibli tõlgendamist moodsa arusaamise järgi.

Näiteks seal, kus Piiblis on lubatud, et Jeesus tuleb “pilvedega”, tõlgendab seda INRI nii, et tal on vabadus rännata maailmas ringi lennukiga. Kui Piibel kirjutab, et “iga silm näeb” Messiase tulekut, interpreteerib INRI seda omamoodi – see tähendavat, et tal on volitus jagada oma sõnumit televisioonis ja internetis.

Kaasaja vidinad INRI Cristole tõepoolest meeldivad. Oma koduümbruses sõidab ta ringi elektrirattaga ehk “moodsa eesliga”.

INRI Cristo jutlustab regulaarselt Youtube’is ja Facebook Live’is, kus tal on üle 330 000 jälgija.

Nagu arvata võibki, ei ole INRI Cristo sotsiaalmeedia lehed täis ainult imetlejaid. Tal on palju kritiseerijaid ja neid, kes peavad teda vale-prohvetiks.

On kuidas on – värvikas tegelane on see mees kindlasti.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri