Jaga seda postitust

ÄGE PEREPUHKUS: Kopenhaagenis peituvad looduses “kuus unustatud hiiglast”

Kui satute perega Kopenhaagenisse, väärib külastamist linna lääneosas asuv piirkond, kust leiab “kuus unustatud hiiglast” – need on kohaliku kunstniku Thomas Dambo ja vabatahtlike valmistatud kujud, mis on tehtud kasutatud puudetailidest ning on väga efektsed.

Dambo on eriline kunstnik, kes kasutab vaid kasutatud puitu ning kõikvõimalikku prahti. Kunstnik kujundab hiigelkujud ümbruskonda sobivalt ja need näevad vinged välja.

Peale selle, et need on looduses üllatavates paikades, on need atraktiivsed lastele. Kujude peal saab turnida ja nende sisse ronida. Hiiglased asuvad Rødovres, Hvidovres, Vallensbækis, Ishøjs, Albertslundis ja Høje Taastrupis.

F: Thomas Dambo

Sõbralik Teddy on üks kujudest, mis üha enam nii kohalike kui ka välisturistide seas populaarsust võidab. Kuju seisab järve kaldal ja tema üks käsi on kujundatud purdeks, et inimesed saaksid üle vee.

 

F: Thomas Dambo

Päris hullu olemisega on Silla-alune Oscar. Tema on saanud nime ühe Tšiili kunstniku järgi, kes käis Dambol abiks. Loomulikult on Oscar valmistatud kasutatud laudadest, mis jäid järele ühe vesiveski lammutamisest.

F: Thomas Dambo

Puude varjus lamav Magav Louis on suure avatud suuga, kust saab sisse ronida. Louisi aitasid ehitada tööpraktikal töötud ja Bristolist pärit Dambo kunagine assistent Louis, kelle järgi hiiglane nime sai. Kui Dambo otsis kujudele head kohta, leidis ta ühest kohast matkajate maha unustatud magamiskotid. Just sinna paika panigi ta Magava Louisi.

 

F: Thomas Dambo

Väike Tilde on kuju, mis seisab mõtlikult puude vahel. Seda aitasid ehitada vabatahtlikud, kaks eakat meistrimeest, neist üks 86-aastane, ja paar kohalikku inimest. Neist üks oli Tilde, kelle nime hiiglane kannab. Tilde pole aga niisama puukuju – selle sees on 28 linnumajakest, kus linnud saavad pesa teha. Kuju sobib ka oravatele, kes leiavad seal talvel varju.

F: Thomas Dambo

Mäepealse Toomas on tohutu pikkade jalgadega kuju, mis on end metsa alla pikali heitnud. Jalgadele saavad külastajad maha istuda ja nautida vaadet Albertslundile. Kuju aitasid ehitada kohaliku kooli lapsed ja paar eakat inimest. Nime sai kuju Dambo abilise Thomase järgi, kes on kõigi kuue kuju puhul Dambot palju aidanud.

F: Thomas Dambo

Mäeotsa Trine puhkab jalga väiksel Hvidovre künkal ja on nime saanud ühe vabatahtliku järgi.

F: Thomas Dambo

Thomas Dambo on palju hiigelkujusid teinud ja need kõik on kasutatud materjalist ning pilkupüüdvad. Näiteks 2015. aasta Copenhelli rockfestivali alale ehitas ta Hunt Olavi. Kurja pilguga Olavist pole enam midagi järel, sest see pandi festivali lõppedes põlema. Plaanitult.

Tutvu Thomas Dambo kõigi tööde ja tegemistega siit.

Vaata videoid mõnest Thomas Dambo projektist:Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri