Jaga seda postitust

ÄGEDAID REISILEIDE: Eestlaste purjeretk Sitsiilias, kaunis Aeooli saarestikus

Vahemerel Sitsiilia

Sitsiilia. F: Pixabay.com

Kui oktoobrikuu tähendab Eestis enamasti tilkuvat taevast ja nina, siis Vahemerel saab jätkuvalt rõõmu tunda suvesoojast mereveest ja kosutavast päikesepaistest.

Purjetamiskoolitusi pakkuv Meltemi Adventures kutsub 21.– 28. oktoobril Sitsiiliasse purjetama. Reisiseltskond starib Portorosa sadamast Sitsiilia põhjarannikul, nädala jooksul külastatakse fantastilisi Aeooli saari, kus asub nii mõnigi tegevvulkaan.

Reisi fookus on ehedatel ja turismitööstusest räsimata jäänud vaatamisväärsustel, purjetamisoskuste arendamisel ja kohaliku elu-olu parimate nüansside nautimisele.

Suvesoe Vahemeri, kohalikud sadamad ja Aeooli saarestik annavad selleks kõigeks head eeldused. Sügisesele Vahemere-reisile kohaselt on lootust nii merevees supelda, sooja päikese käes talveks D-vitamiini ammutada kui ka korralikku purjetamisilma nautida. Seda kõike silmas pidades on reisi korraldaja välja valinud kolm vahvat jahti, mille pardal muretut itaaliapärast puhkust nautida.

Ruumikas purjekas

Purjetajate koduks Itaalias saavad soliidsed 4-5 magamiskajutiga avamere purjejahid. Purjekate pardal on ööbimiseks kahekohalised magamiskajutid. Lisaks avar ja hubane salong kõigi mugavustega, kambüüs ja mitu wc/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida.

Laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 8-9 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püütakse koostada parim võimalik kajutiplaan.

Purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, seega on need piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall”…

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Portorosa – Vulcano – Stromboli – Panarea – Salina – Filicudi – Lipari – Portorosa. Marsruudi üksikasjad ja saarte külastamise järjekord sõltub ilmastikuoludest ja meeskonna motivatsioonist.

Keskmiseks päevaseks sõiduajaks on planeeritud 3-4 tundi, aga võib ette tulla nii pikemaid kui ka lühemaid etappe. Pikki ülesõite ja öiseid etappe sellel reisil ei tule, keskendutakse puhkamisele.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjetamispuhkus Lõuna-Itaalias on just midagi sinu jaoks, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse 200 eurot, mispeale võetakse sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustatakse koht laevas.

Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. Vähem kui kaks kuud enne reisi registreerujatel tuleb korraga tasuda kogu reisiraha. Loomulikult ei ole keelatud ka esimese sissemaksuna lõppsumma tasumine, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Hind

Sitsiilia purjereisi hind ühele osalejale 720 eurot. Püsikundedele ja vähemalt kuueliikmelistele gruppidele on soodustus 50 eurot.

Makstud raha eest saab

• Elada 7 ööpäeva purjejahi pardal, külastada iga päev uut sihtkohta.
• Õppida avamerepurjetamist kogenud kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
• Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas.
• Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg.

Lisaraha kulub

• Lennupiletite ja transfeeri tarvis
• Kaldapealsetele meelelahutustele
• Reisikindlustuse tegemiseks
• Soovi korral abistame lennupiletite ja transfeeri organiseerimisega

Reisile saad end registreerida siit.

Fotod Sitsiiliast

Sicily

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri