Jaga seda postitust

AHISTAMINE PALVERÄNNAKUL: Islamiusulised naised avalikustavad, kuidas mehed neid pühapaigas seksuaalselt ahistavad

Ülemaailmne #MeToo kampaania on saanud uue suuna. Musliminaised on hakanud sotsiaalmeedias teemamärkega #MosqueMeToo avalikustama, kuidas mehed on neid Mekas palverännaku hadži ajal ahistanud.

hadži palverännak ahistamine

Seitse korda vastupäeva ümber Kaaba käimine ja Musta kivi suudlemine on muslimite palverännaku hadži üks peamisi rituaale. F: Pixabay.com

Üks Twitteri kasutaja kirjutas, kuidas teda ahistati palverännakul Mekasse rituaali sooritamise ajal. “Mõtlesin, et see oli juhuslik, aga ta jätkas mu katsumist. Kui mehed ei suuda ennast talitseda isegi maailma kõige pühamas paigas, siis kaotan ma igasuguse lootuse, et nad üldse kunagi lõpetavad meie ahistamise. Me tahame lihtsalt end turvaliselt tunda.”

Teine ohver kirjutas: “Üks noormees puudutas mu keha Mediinas Al-Masjid Al-Nabawi mošee juures. Olin 15-aastane ja tema oli 20-ndates. Ma arvasin, et Mediina on turvaline linn, aga ma eksisin. Ma ei unusta ega andesta seda kunagi.”

Liikumise #MosqueMeToo üks algatajaist on egiptuse-ameerika feminist Mona Eltahawy, kes avalikustas, kuidas teda palverännaku ajal ahistati.

“Algatasin #MosqueMeToo ja postitasin mitu teadet seksuaalsest ahistamisest hadži ajal 1982. aastal, mil olin 15-aastane. Paljud muslimi naised on sellest ajast oma kogemusi jaganud,” kirjutas Eltahawy Twitteris.

Igal aastal käib hadžil mitu miljonit muslimit, umbes pooled neist, kes Mekasse kogunevad, on naised.

Eltahawy rääkis Deutsche Wellele, et tal kulus aastaid, enne kui ta juhtunust rääkida söandas.

“Mind ahistati seksulaalselt kahel korra. Üks ahistajaist oli Saudi Araabia politseinik. See murdis mind sellisel moel, et mul kulus juhtunu teadvustamiseks aastaid.”

Allikas: SBS News

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri