airbaltic crew ipadid

F: airBaltic

Läti lennukompanii airBalticu lennukimeeskonnad võtsid kasutusele iPadid, loobudes nii igal lennul kilode viisi kaasa taritud paberist käsiraamatutest ja blankettidest.

AirBalticu tegevjuht Martin Sedlacky ütles, et pilootidele tutvustati iPade juba 2014. aastal. “See võimaldas pilootidel loobuda igal lennul 10-15 kilost käsiraamatuist ja teatmematerjalist,” lausus ta. “Piloodid võtsid selle väga hästi vastu, seega astusime järgmise sammu, muutes kogu lennukimeeskonna igapäevase töö peaaegu paberivabaks.”

AirBalticu teatel on viimase kolme aasta jooksul pilootide iPadide kasutuselevõtt võimaldanud kompaniil kokku hoida 6 miljonit paberilehte ja nii on säästetud umbes 350 puud, mis sellise hulga paberi tootmiseks vaja läheb.

Selle airBalticu väitega võib nõustuda või samas ka mitte, sest vaevalt et piloodid varem iga lennu eel kuni 15 kg paberit uuesti välja trükkisid. Manuaalid ehk käsiraamatud peaksid olema samad ka pärast igat maandumist ja õhkutõusmist, sest lennuk ei muutu.

AirBalticu lennumeeskonna asepresident Ingūna Andže ütles, et lennule kaasa võetava “elektroonilise koti” projekt on parandanud ka eri osakondade vahelist operatiivse info vahetamist, muutnud ettekannete tegemise efektiivsemaks ning käsiraamatute uuendamise lihtsamaks.

Viimase kahe nädala jooksul on kõik airBalticu lennumeeskonnad läbinud õppeprogrammi, et uue süsteemiga tutvuda. Tänasest on iPadid kasutuses kõigil lendudel.

AirBaltic lendab 60 sihtkohta. Muuhulgas teeb firma otselende ka Tallinnast.