Jaga seda postitust

Eesti kahvelkuunar Hoppet ootab Sitsiilia sadamas ööbima ja seilama

Kui satud suvel Sitsiiliasse, siis oleks patt, kui sa ei külastaks sealses kuulsas Siracusa linna sadamas kogu suve veetvat kahvelkuunarit Hoppet. See on ainus säilinud omataoline purjelaev Eestis, mis on ehitatud enne Teist maailmasõda.

Hoppet teeb Sitsiilia ümbrusse väljasõite, aga purjekal saab ka ööbida. Ja see on odav. Kahene kajut maksab vaid 25 eurot öö.

Kajuteid on kokku kaheksa. Laevas on kaks WC-d, duširuum, söögisaal ja täisvarustuses köök. Ka sadamas on duširuumid, WC-d ning kohvik.

Hoppet asub Siracusa vanalinnas Isola di Ortigia sadamas.

Oma huvist saad märku anda aadressil sailing@galeashoppet.eu või helistades 5880 2737, 527 9641.

Pikk ja värvikas ajalugu

Kahvelkuunar Hoppet ehitati laevameister Mathias Schönbergi juhtimisel Spithamis Läänemaal aastatel 1925-1926. Kuunar müüdi üsna pea Soome, seilas seal ja Ahvenamaal aastaid kaubalaevana. 1960-ndatel sai ta Rootsi lipu alla, kus oli sestsaadik enamasti lõbusõidulaevaks.

XXI sajandi alguses ostis laeva tulihingelistest eestirootsi ja merepärandi austajatest koosnev seltskond, kes moodustas ettevõtte Rederi Ab Hoppet. Pärast mõningaid renoveerimisaastaid viis Rederi Ab Hoppet kaljase Soome Loviisasse, kus jätkus väga põhjalik laeva renoveerimine.

Taasveeskamine oli suvel 2010, selleks ajaks oli renoveeritud laeva kere ja ette valmistatud uued mastid ja purjed. Varsti pärast seda hakati otsima variante, kuidas lähemalt siduda Hoppetit Eestimaaga, kuna ta on teadaolevalt ainus säilinud omataoline Eestis enne II maailmasõda ehitatud omataoline purjelaev.

Peale pikki läbirääkimisi allkirjastati ostu-müügileping MTÜ Puulevaselts Vikani esindajatega ja septembris 2011 tuli Hoppet peale 84 aastat taas Eestisse. Eestimaal viidigi suurte pingutuste läbi lõpule laeva renoveerimine. Teha oli jäänud veel taglastamine, kõik sisetööd, navigatsiooni- ja päästevarustuse paigaldamine. Ja pärast aastatepikkust tööd ja väga paljude inimeste aega ja vaeva, sai laev hooajaks 2012 jälle omal jõul purjetama.

Sõitudel võtab Hoppet peale kuni 24 inimest. Hoppeti konstruktsioon on ehitatud väga vastupidav ning ta sobib suurepäraselt sõitma Läänemerel, kuid tal on valmisolek avastamaks ka kaugemaid maailmameresid.

Laev on viimastel aastatel seilanud ringi nii kodumaa kui ka lähiriikide vetes, et tutvustada ja propageerida ajalooliste laevadega seonduvat, teinud nii teatrietendusi, pulmasõite kui ka külastanud uusi sadamaid.

Eelmisel aastal tõi Hoppet Eestist kuni Portugalini merekooli kursandid, mis oli üle aastakümnete tõsiseim reaalne õppesõit merekooli õppekavas, ning pärast seda suundus teatriprojekti tellimuse raames Vahemerre.

Külastatud on paljusid riike: Soomet, Rootsit, Venemaad, Taanit, Ahvenamaad, Gotlandi, Saksamaad, Hollandit, Prantsusmaad, Portugali, Hispaaniat, Itaaliat, Maltat, Kreekat, Horvaatiat jt.

Allikas: http://www.galeashoppet.eu

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri