Jaga seda postitust

Algab festivalide aeg – vaata selle nädala suvesündmusi

Sel nädalavahetusel toimuvad esimesed suuremad festivalid, algamas on ka suvelavastuste hooaeg. Reisiportaal pakub välja valitud sündmused, millest lähipäevil osa võtta.

Muuseumiöö

19.05

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 19. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja “Öös on pidu” all.

Sünnipäeva-, pulma- ja lõikuspeod: milliseid pidusid on üldse olemas? Millised on meie peorituaalid ja kuidas on pidutsemine ajas muutunud? Kas loomad peavad ka pidu? Aga taimed? Millised on suured spordipeod? Kas robotid oskavad pidutseda?

Eestil on 2018. aastal sünnipäev ja sünnipäevadel peetakse ikka pidu: sel muuseumiööl räägime peoteemad igast vaatenurgast lahti. Muuseumiöö on üle Eesti toimuv suur muuseumipidu.

Programmis osalevad muuseumid avavad muuseumiööl oma uksed kell 18-23 ning sel ajal on sissepääs tasuta. Igal aastal on muuseumiööl oma uksed lahti teinud ka järjest suurem arv arhiive, galeriisid, kirikuid – üht või teistpidi teadmiste, ajaloo ning mäluga tegelevaid organisatsioone. Kõikide osalevate muuseumide öö eriprogrammidega saab tutvuda alates 4. aprillist.

Karlova päevad

14.05 – 20.05 Tartu, Karlova linnaosa

Karlova Päevad aitavad avastada ning tutvustavad tartlastele ja kõigile päevade külalistele Tartu linnaosa Karlovat – suurt puust linna. Need on seitse päeva täis kohtumisõhtuid, ekskursioone ja ringkäike, sportlikke ettevõtmisi, esinemisi.

Päevade raames on kohvikutepäev, kus oma uksed avavad Karlova kodukohvikud. Päevade kulminatsiooniks on laupäeval toimuv Karlova päev Tartu loodusmaja taga asuvas pargis oma rikkaliku kultuuriprogrammiga, lisaks saab osaleda õpitubades, meisterdada ja teha käsitööd.

Rahvusvaheline nukuteatrite festival Teater Kohvris 2018

17.05 – 20.05 Viljandi

Rahvusvaheline nukuteatrite festival „Teater kohvris“ pakub eredaid teatrielamusi ja loomingulist atmosfääri. Festivali päevad kulgevad traditsioone järgides: etendused Viljandi Nukuteatris ja teistes linna kultuuriasutustes, millele järgnevad lavastajate poolt juhitavad mõttevahetused; iga päeva lõpuks selgub publiku valitud „päevaüllataja“, kogemusi jagatakse meistritundides. Toimub nn nukuetenduste laat Viljandi vanalinnas.

Tänavaetendused ja -töötoad on osalejatele tasuta. Kõik päevad lõpevad „HeadeMõteteKlubi“ üritustega festivalikülas.
Festival on pidu kõigile, kes armastavad nukuteatrit.

Nightwish

18.05 Haabersti linnaosa, Saku Suurhall

NIGHTWISH DECADES: WORLD TOUR 2018 Saku Suurhallis reedel, 18. mail. Saku Suurhallis antav kontsert on Euroopa esimene pärast 34 vägevat Põhja-Ameerika show’d.

Kontsert James Blunt. The Afterlove Tour

19.05 Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Laupäeval esineb taas Nordea Kontserdimajas maailma üks edukamaid sooloartiste, Briti laulja James Blunt. Muusik saabub Eestisse uue turnee “The Afterlove Tour” raames.

Ahjutoidupäevad “Vaata kööki”

19.05 – 20.05 Narva, Narva Linnuse Põhjaõu

Kindlasti saab korralikku karaskit ja äkki valmib miskit ka kraapenites. Lisaks saad ehk endaga kaasa muretseda juuretist või hää lihaleiva retsepti.

Umbrohufestival

19.05 Koigi küla, Koigi mõis

Mai 19. päeval toimub Koigi mõisas Umbrohufestival, mis on suunatud kõigile eestimaise toidu ja tervisliku elustiili sõpradele. Festival on Järvamaal Koigi mõisas ja mõisapargis. Sel aastal on peateemaks nõges. ​Pop-up restorani peakokk on Kaspar Karjus (Ürg OÜ).

Alle-Saija teatriltalu suvelavastus “…ja õunapuud õitsevad”

18.05 Kaagna küla, Alle-Saija Teatritalu, Põlvamaa

See on ühe Võrumaa pere lugu, mis võiks vabalt kuuluda igale eesti perele. Selle loo keskmes on ühe suguvõsa kanged naised, kes igasuguste aegade ja saatuselöökide kiuste on elu edasi kandnud. Nende kaudu räägib see lugu ühtlasi ka kehvadest oludest võrsunud eesti meestest, kes ideaali otsides karmidele aegadele jalgu jäid ja alla vandusid. See on ka lugu oma maast ja mullast, mida igatseti, aga mis siiski ei toonud paremat elujärge. Ja õunapuudest, mis ühes vanas taluaias on olnud eri elusaatuste tummadeks tunnistajadeks.

Türi Lillelaat

18.05 – 20.05 Türi staadion

Lavassaare Vanavara laat ja pasunakooride ülevaatus

20.05 Lavassaare alevi staadion

Josephine lillepidu Alatskivi lossis

20.05 Alatskivi alevik, lossipark

20. mail 1880. aastal, kauni paruniproua Josephine sünnipäeval, pandi Alatskivi lossile nurgakivi. Aiandus- ja käsitöölaat esiväljakul, rohevahetus, lilleteemalised õpitoad, kultuuriprogramm.

Valikut lähipäevade teatrietendustest saab vaadata siit.

Muusikasündmused leiab siit.

Allikas: Puhkaeestis.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri