Jaga seda postitust

Algas suvetuuride ja festivalide aeg – siin on lähipäevade meelelahutussündmuste kokkuvõte

Juunikuus algasid üle Eesti kõikvõimalikud suvetuurid ja hoo saavad sisse traditsioonilised festivalid. Siin on valik lähipäevade sündmustest.

Tartu Tänavatoidufestival & TaDaa! Festival

Tartu linn, Aparaaditehas, 16.06 – 17.06, kl 12 – 18

2. Tartu Tänavatoidufestival on suur rahvusvaheline tänavatoidusündmus, mis annab võimaluse tutvuda värskeimate toidutrendidega. Festivalil saab nautida toiduautode (foodtruck’id), pop-up tänavakohvikute, tipprestoranide ja alternatiivkokkade poolt valmistatud värsket tänavatoitu. EV100 puhul on fookuses Eesti tänavatoit ja uued maitsed. TaDaa! Festival on rahvusvaheline tänavaartistide festival, mis toob kohale kümned artistid Eestis ja välismaalt. Kahel päeval saab nautida meelelahutust tänavateatritelt, muusikutelt, tsirkuse- ja tuleartistidelt ning teistelt meelelahutajatelt.

Tänavakunstifestival Stencibility

Tartu linn, 11.06 – 17.06

Stencibility on iga-aastane tänavakunstifestival, mis usub vaba ja iseseisva tänavakunsti vajalikkusesse ja koondab kunstnikke ning tänavakunstihuvilisi, kes seda vaadet jagavad. Eksperimenteerime palju festivali formaadiga, et tuua publikuni kõige põnevamad ja jaburamad tänavakunstiprojektid, selgitada tänavakunsti olemust ringkonnavälistele huvilistele ning toetada aktiivselt tegutsevaid tänavakunstnikke. Tänavu on programmis rahvusvaheline kleepsunäitus, töötoad, eksperimentaalne linnaretk, tänavakunstituurid giidiga, filmiseanss ja muidugi mitmed teosed Tartu tänavatel.

Sõru Jazz

Pärna küla, Sõru paadikuurm 14.06 – 17.06

Sõru Jazz on mõnusa atmosfääriga suvine jazz-muusika festival, mis toob kolme päeva jooksul Hiiumaale suure hulga tuntud ja tunnustatud Eesti muusikuid. Heale muusikale ja seltskonnale on lisaväärtuseks loomulikult Hiiumaa ise oma ilusate sadamatega ja toredate inimestega, mis kõik kokku ongi kujunenud Sõru Jazzi fenomeniks ja andnud inimestele põhjust siia aastast-aastasse tagasi tulla. Kindlasti on Hiiumaal Eesti parim tuul, meri ja päike – ilusa ilma korral saab kontserti nautida ka õuemurul.

Tartu linna jaanituli – Terminaator & Shanon live

Tartu laululava, 15.06 kl 19

Suurejooneliseks sündmuseks vallutavad Tartu linna: Jaagup Kreem & Terminaator ning kodumaine hitimeister Shanon – 2 legendi, ühel õhtul, ühel laval.

Mari Kalkun ”Ilmamõtsan” – vinüüli esitluskontsert

Tartu linn, Eesti Rahva Muuseum, 15.06

Mari Kalkuni hääl jääb kõrvu ja jutustab lugusid metsast, linnast, maailmast ning enda elust. Mari muusika on ajas koos temaga kasvanud ja omandanud uusi kõlavarjundeid olles ühtaegu vaikne ja vägev. Värskes kavas saadab ta end akordioni ning erinevate kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Teemad, mis läbivad Mari loomingut, on üldinimlikud – tema muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust pakkudes seda ka teistele. “Ilmamõtsan” põimib oskuslikult globaalseid ja kohalikke helisid ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud uudseid hingemaastikke. See on muusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale.

Etendus “Kuu aega maal” Sagadi mõisas

15.06, kl 20

Ivan Turgenev otsis oma näidendile kaua pealkirja „Üliõpilane“?… „Kaks naist“?… kuni lõpuks valis kõige sobivama: „Kuu aega maal“. Näidend on suurel määral autobiograafiline. Tsensuur keelas kaks korda „Kuu aega maal“ avaldamise. Lavale toodi see alles 25 aasta hiljem. Poolteist sajandit hiljem on Ivan Turgenevi kuulus melodraama Vene Teatri esimeseks suviseks vabaõhulavastuseks. Tagasihoidlik koduõpetaja, üliõpilane Beljajev rikub oma ilmumisega aadlimõisa rahu ja vaikust. Mõisaelanike tunded, unistused, salasoovid lähevad liikvele, põkkuvad üksteisega, pudenevad põrmuks. Keegi Turgenevi näidendi tegelastest ei jää puutumata armastuse ootamatutest keerdkäikudest. Lavastaja Filipp Loss, .avakunstnik Tõnu Lensment. Osades: Ksenia Agarkova, Aleksandr Ivaškevitš, Dmitri Kosjakov, Liidia Golovataja, Aleksandr Kutšmezov, Karl-Robert Saaremäe, Tatjana Kosmõnina, Dmitri Žilin, Jekaterina Burdjugova, Julia Zozulja, Semjon Loss.

HIPHOP SUVETUUR 2018

15.06 PAIDE Laululava
16.06 PÄRNU Vallikäär
17.06 RAPLA Laululava
Algus kl 21, väravad kl 20

Esmakordselt algab suvi Eesti parimate hip-hop-artistidega ning seda lausa kolmes linnas. Laval: 5MIINUST, AROP, REKET, KÜBERÜNNAK & KARMO, soojendab & jahutab DJ SFNK.

Vastseliina Maarahva Laat

Vastseliina alevik, 16.06 – 17.06 kl 10

Vastseliinlastel on põhjust rahul olla: neil on looduslikult kaunis kodukoht, lossivaremed, arenev argipäevaelu, südantsoojendav keelemurrak ja muidugi oma laat. Jaanipäevaeelsele nädalavahetusele ei planeeri vastseliinlane suuri tegemisi. See on aeg, mil iga kohaliku kalendris on olulisim sündmus – Maarahva laat. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Kuid pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada kirevas kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid.

Suure-Jaani muusikafestival

16.06 – 23.06, kl 10

Kuigi pakutakse muusikat igale maitsele, on festival klassikalise ja eesti muusika keskne. Lõunatundides räägivad muusikud ja heliloojad oma tööst. Kontserdid toimuvad hommikul, lõuna ajal, õhtul ja südaööl. Aastaid on festivali pärliks 23. juunil kell 3 öösel toimuv päikesetõusukontsert Hüpassaare rabasaarel. Festival lõppeb traditsiooniliselt jaanitule süütamisega.

Teppo-tüüpi lõõtspillide pidu Pajusi külas

Pajusi küla, 16.06, kl 12 – 21

Lõõtspillipeole on oodatud nii mängijad, meistrid, huvilised, muusika nautijad kui tantsusõbrad.

Kontserdid toimuvad Pajusi ait-kuivatis:

12.30-13.30 Rasmus Kadaja
14.00-15.00 Henrik Hindrikus, Kert Krüsban ja Richard Ott Leitham
15.30-16.30 Juhan Uppin
17.00-18.00 Toomas Ojasaar ja Ants Järv

Pargi laval

12.00 avamine
12.15-17.00 lõõtsaklubide etteasted
17.00 lõõtsameeste kontsert
19.00 üleriigiline lõõtspilliorkester
19.45 aurahade kätteandmine
20.00-21.00 tants ansambliga “Konterbant”

Allikukivi Veinimõisa suvekontsert: Jarek Kasar

Allikukivi küla, Allikukivi Veinimõis, 16.06, kl 18 – 19:30

Jarek Kasar esines aastaid kunstnikunimega Chalice. Ees ootab sume suveõhtu suurepärase muusika ja mõnusate Pärnumaa maitsetega. Avatud kohvik. Piletid müügil kohapeal.

Kasepää Rannapidu

Tiheda küla, Kasepää Laululava, 16.06, kl 18 – 23:59

Juba seitsmendat aastat toimuv Kasepää Rannapeol loovad meeleolu rahva lemmikud: PATUNE POOL, SHANON, MEIE MEES ning Venemaa popstaar VIRUS. Kohapeal lasteala, atraktsioonid ja palju meelelahutust. Värsked ja karastavad joogid Sakult ning maitsvad söögid kohalikelt toitlustajatelt. Väravad üritusele avatakse 18.00. Täpsem ajakava ilmub peatselt.

Kantripidu siidrifarmis osa 2

Virla küla, Siidrifarm, Harjumaa, 16.06, kl 18 – 23:59

16. juunil toimub juba teine meeleolukas Kantripidu Siidrifarmis. Kohal on taaskord pöörane rodeo pull, säravad line dance õpetajad Kristin Kurtna juhendamisel, countryrocki-segune REVALS, DJ R2 Metamericana, head söögid ja joogid ning ka mõned üllatused.

Jaaniõhtu Moostes ansambliga Konder

Mooste alevik, Mooste kultuurimaja tagune plats, 16.06, kl 19

Jaaniõhtu Moostes, kultuurimaja tagusel platsil ansambliga Konder. Õhtut juhib Elmari raadio saatejuht Lauri Herman, esineb rahvatantsurühm Tantsurõõm Põlvast. Suur tuleshow Tartust, sööki-jooki pakub Piho Grill. Lastele kohvik, karusell, mängud ja võistlused ning loomulikult jaanituli.

Karl-Erik Taukar Band Treski Küünis

Treski küla, 16.06, kl 20

Tänane POP on homne Folk ehk Taukar kohtub seto leeloga. Treski Küüni jõuab Eesti üks populaarsemaid meesartiste, kes ääremaadele harva satub. Kõik me oleme teda näinud telekast ja kuulnud raadiost aga milline on Karl-Erik Taukar Band päriselt? Radikaalse lahendusena soojendab püüne üles seto leelokoor Verska naase’.

Suverock: Smilers ja Tanel Padar

Pirita kloostri varemed, 14.06, kl 20 – 23
Haapsalu lossihoov, 16.06, kl 20 – 23
Rakvere vallimägi, 17.06, kl 20 – 23

Tanel Padar ja Smilers ei vaja suuremat tutvustamist, kõik me teame neid ja nende loomingut. Mõni aeg tagasi kui Tanel ja Hendrik kohtusid, siis viskasid nad nalja, et aastaid pole koos tuuril käidud. 2018 aasta juuni on selles osas eriline, avaneb ainulaadne võimalus. SuveRock toob Teieni armastatud kodumaised artistid Tanel Padar ja Smilers, kes annavad unustamatu kontsertelamuse oma parimate hittidega.

Elektroonilise muusika festival The History

Tallinna kesklinna, Cathouse Nightclub & Concert Hall, 16.06, kl 21 – 23:59

Ühel laval esineb korraga mitu maailmakuulsat ning legendaarset drum’n’bass artisti. 10 tundi täis energiat, muusikat ja valgust vastavalt rave-kultuuri hiilgeaja kõige parematele traditsioonidele.

Luke mõisa suvekontserdid

Luke küla, Tartumaa, 17.06, kl 20 – 22

Luke mõisa suvekontserditel astuvad üles mitmed armastatud Eesti muusikud, nagu Hendrik Sal-Saller, Ines, Estonian Voices ja teised. Tule ja võta sõber kaasa ning veeda sume suveõhtu koos mõnusa muusikaga maalilises Luke mõisapargis.

Kontsert “5 isamaalist laulu”

Tartu laululava, 17.06, kl 20 – 22:30

17. juunil toimub Tartu laululaval Ivo Linna eestvedamisel suurejooneline kontsert, et tähistada 30 aasta möödumist Alo Mattiiseni, Jüri Leesmendi ja Henno Käo „viie isamaalise laulu“ esmaesitusest sealsamas paigas 1988. aastal. Tartu laululavale paigaldatakse selle kontserdi eel ka samasisuline mälestustahvel. Sellel märgilisel suurkontserdil astuvad lavale Ivo Linna, Tõnis Mägi, Kare Kauks, Reet Linna ja paljud teised. Nooremast generatsioonist on laval Ott Lepland, Dagmar Oja ja Kaire Vilgats. Lauljaid saadab Antti Kammiste poolt spetsiaalselt selleks kontserdiks kokku pandud bänd.

Allikas: Puhkaeestis.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri