Jaga seda postitust

Apple lisas kaardirakendusele reisimist lihtsustavad nipid

Eilsel Apple’i arendajatele mõeldud konverentsil teatati mitmest uuendusest, millest enamik reisil olles otseselt kasu ei too, ent Apple Mapsi värskendused puudutavad rändurit otseselt.

  • Vaata The Verge’i kiiret videokokkuvõtet kõigist Apple’i uuendustest:

Apple Mapsile on nüüd lisatud lennujaamades ja kaubanduskeskustes orienteerumiseks sisekaardid. Seda küll mitte kõikjal üle maailma, vaid ainult valitud linnades. Arvata võib, et aegamisi sisekaartide valik laieneb ja ühel hetkel leiavad ostjad mobiili abil väljapääsu näiteks ka Ülemiste keskusest (mille üle kaupmehed ilmselt rõõmu ei tunne).

Alustuseks on kaubanduskeskuste sisekaardid Bostoni, Chicago, Hongkongi, Londoni, Los Angelese, New Yorgi, Philadelphia, San Francisco, San Jose, Tokyo and Washington DC kohta.

Sisekaardid on saadaval rohkem kui 20-le suurele lennujaamale USA-s ja mujal.

Reavalik ja kiiruspiirangud

Oluline täiendus on juhuks, kui kasutad Apple Mapsi autoga sõites. Kaart näitab nüüd kiiruspiiranguid ning ka seda, millises sõidureas peaksid olema, et jõuda sihtkohta.

See on hea uuendus, sest õige reavalik on mitmerealisel maanteel oluline. Kiirteedelt mahasõidud on paras peavalu, kui pole sama teed varem sõitnud ja kihutad õigest pöörangukohast mööda. Sõidurea vahetamine viimasel hetkel tekitab tihtipeale liiklusohtliku olukorra, sest võid kaasliiklejale ette sõita.

Tekstisõnumid jäävad ootele

Autojuhtide ohutusele mõeldes on tehtud uuendus, mis ei lase tekstisõnumeid läbi, kui auto liigub. “Do not disturb” lisandus näitab autojuhile sõidu ajal saadetud sõnumeid alles siis, kui peatud.

Sõnumi saatja saab ka sellekohase teate, et oled roolis. Aga kui saatja leiab, et tema sõnum on oluline ja peaksid seda kindlasti nägema kohe, saab ta valida “urgent” ning sõnum läheb kohale.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri