Jaga seda postitust

Augustibluusi soojenduspeod algavad juba täna Tallinnas

Sel reedel ja laupäeval toimub Haapsalus 24. korda festival Augustibluus. Mitmed välisesinejad on juba Eestimaale saabunud ning täna õhtul saab ennast bluusilainele sättida Tallinnas, kus festivali soojenduspidudel astuvad lavale Nathan James & The Jumping Cats ning Miss Velvet & The Blue Wolf.

Tallinna vanalinnas asuvas baar-restoranis Chicago 1933 astuvad kell 20 algaval festivali soojenduspeol üles Ameerika laulva kitarristi ning Peterburi pillimeeste bänd Nathan James & The Jumping Cats.

Ameeriklase kolmeliikmelist bändi iseloomustab stiil, milles on kombineeritud elemente 1920-ndate akustilisest bluusist, kantrist, 1950-ndate uptown-bluusist ja 1960-ndate hingestatud R&B-st.

2017. aasta alguses Venemaale läinud mees esitab koos oma kolmeliikmelise bändiga veenvalt mitut stiile. Menüüsse kuulub nii old time country blues, low down Memphis, Chicago blues kui ka uptown string bending blues.

Tatari tänaval asuvas Philly Joe’s Jazziklubis aitad festivali käima tõmmata bluusi sünnimaalt USAst saabunud Miss Velvet ja The Blue Wolf. Tegemist on Ameerika indie-rocki/funki värske nähtusega, mida on kirjeldatud sõnaga badass. Nende muusika on jõuline, provokatiivne ja ei jäta midagi ütlemata.

See kaheksaliikmeline bänd on vapustanud publikuid USA-s ja Euroopas nii enne kui ka pärast oma debüütalbumi “Bad Get Some” avaldamist. Miss Velveti haruldast häält on võrreldud suurte legendide omadega, nagu James Brown ja Steven Tyler. Tegemist on blondi boheemlasest jumalannaga, kelles on palju ka Etta James’ilikku hingestatust.

Haapsalus algab festival reede pärastlõunal. Festivali peaesinejateks on USA bluusilegendid Eric Gales ja Duke Robillard.

Kodumaistest tegijatest näeb pealaval Tanel Padar Blues Bandi ning festivali eriprojekti “Teine suur, teine väike”, mille raames annavad esmakordselt ühise täispika kontserdi Ivo ja Robert Linna.

Ülevaate esinejatest leiab festivali kodulehelt www.augustibluus.ee.

Festivali passid on müügil Piletilevis. Üksikute kontsertide pileteid on võimalik osta kohapeal.

Kokku astub festivali kaheksale lavale ligikaudu 30 esinejat. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri