Jaga seda postitust

Augustibluusil esinenud Ukraina bluusimees suri

Eile Augustibluusi laval kokku kukkunud Ukraina muusik Ivan Denisenko suri. Mees viidi pärast pikka elustamist lavalt Tallinnasse haiglasse.

Tema surmast teatas Denisenko lähedane mehe Facebooki-lehel. “Ivan on lahkunud. Tema süda seiskus kontserdil,” kirjutas Ivani õde Valentina Denisenko, paludes samas avalikkusel peret mitte häirida. Sama palus Ivani sõpradelt Denisenko bändikaaslane.

“Ei taha ja ei suuda uskuda,” kirjutas Facebookis Olga Omelyanchuk. “Ta suri otse laval. Kitarr käes.” Ajakirjanik Aider Muždabajev nimetas Ivani kõige sõbralikumate silmadega inimeseks.

“Ta oli kõige suurem ja säravam inimene,” kirjutas järelehüüdes Ivani sõber Mustafa Nayyem. “Kõige otsesemas mõttes.”

“Ivan jõudis seti lõpuni mängida, kui teda tabas terviserike. Kohale kutsuti kiirabi, kes tema südant mitukümmend minutit masseeris,” lausus Augusttibluusi korraldaja Indrek Ditmann eile Elu24-le. Pärast pikka pausi kontsert jätkus.

Denisenko esitas terviserikke tekkimise eel laval parasjagu lugu oma kunagiselt plaadilt, mis kandis nime “Radio Estonia”. Ta oli laval energiline ja heatujuline, naljatas publikuga. Siis aga hakkas mehe kitarrimäng muutuma, sisse tulid valed noodid ja Ivan langes põrandale.

Bänd lõpetas mängimise ja õhtujuht Jan Uuspõld küsis lavalt, kas pealtvaatajate hulgas on arsti. Väikse viivituse pärast tuli arst lavale.

Kiirabi tulek võttis aega, sest väidetavalt oli kiirabiauto väljakutsel. Hiljem saabus kohale ka teine kiirabiauto. Haapsalu haigla asub piiskopilinnusest mõnesaja meetri kaugusel.

Vaata fotosid ansambli Ivan Blues & Friends eilsest kontserdist siit. All on lühike videolõik Ivani eilsest esinemisest.

Haruldane haigus

Ivan Denisenkol oli haigus nimega akromegaalia ehk liikmehiidsus või kehaväljehiidsus. See esineb juhul, kui inimese ajuripats toodab liigselt kasvuhormooni täiskasvanueas, mil luud enam pikkuses ei kasva. Haiguse põhjuseks on ajuripatsi healoomuline kasvaja. Akromegaalia esinemissagedus on ligikaudu 60 juhtu 1 miljoni elaniku kohta, kellest igal aastal haigestub 3–4 inimest.

Augustibluusi veebilehel kirjutatakse, et Ivan Blues on tuntud Ukraina kunstnik ja kultuuritegelane. Laval olles on Ivan mees, kelles kohtuvad Freddie Kingi karisma ja Ritchie Blackmore’i jõulised riffid.

Ivani muusikutee algas paralleelselt kunstiõpingutega Ukraina Rahvuslikus Kunsti ja Arhitektuuri Akadeemias. Ülikoolis vaimustuti kohe tema uskumatult sügavast bassist ja kutsuti laulma üleriigiliselt tuntud folk-koori Kuldne Värav. Kooris sõbrunes ta inimestega, kes tutvustasid talle bluusi ja kellest said hiljem tema bändikaaslased.

Ivan usub, et muusika peaks andma inimestele ainult meeldivaid emotsioone ja seepärast on iga Ivani kontsert laetud positiivse energiaga.

Ivan Blues & Friends nimelise bändi esimene kontsert toimus 2007. aasta, 31. detsembril Kiievi baaris nimega Rag-Time. Sealt alates on bänd tegutsenud regulaarselt, esinedes klubides, kontsertsaalides ja koolides üle Ukraina. Tänaseks on bänd salvestanud 3 albumit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri