Jaga seda postitust

Bali saare vulkaani ohutaset tõsteti taas, Sumatral on aga veelgi ohtlikum tulemägi

Bali saare vulkaan Agung

Agungi mägi / Pixabay

Indoneesia Bali saare Agungi vulkaani ohutaset on tõstetud ja tänase seisuga hinnatakse purske tõenäosust paari päeva tagusest ajast veelgi suuremaks.

3142 meetri kõrguse mäe kohal 200 meetri kõrgusel täheldati täna kraatrist tõusnud valget suitsu, teatas Indoneesia geoloogiateenistus. 22. septemberil kraatrist veel suitsu ei tõusnud.

Täna registreeris geoloogiateenistus 102 madalat vulkaanilist maavärinat, 125 vulkaanilist maavärinat ja 14 kohalikku tektoonilist raputust. Agungi kraatrist 9 km raadiuses on mägimatkajate ja turistide liikumise keeld.

Välisministeerium palus eelmisel nädalal Indoneesiasse reisivatel Eesti kodanikel olla ettevaatlik: “Palume olla ettevaatlikud ning järgida kohalike ametivõimude korraldusi.”

Vulkaani ohutaset kergitati 22. septembril tasemeni 3. Agung on mägimatkajate populaarne sihtkoht. Turistidel ja matkajatel paluti kolme päeva eest vulkaani kraatrist hoiduda vähemalt 6 kilomeetri kaugusele.

Sumatral purskab Sinabung

Agungi pole ainus Indoneesia vulkaan, mille ohutase on tõstetud 4. astmele. Sumatral asuv 2460 meetri kõrgune Sinabungi vulkaan on isegi ohtlikum kui Agung, aga Sumatrat külastab tunduvalt vähem turiste ning sealse vulkaani ohtlikkusest on viimastel nädalatel ajakirjanduses vähem räägitud.

Fotod Sinabungi vulkaanist:

P_20170225_094045_HDR.jpg

50 meetri kõrgusel mäe tipust täheldati täna kraatrist tõusvat suitsu. Seismograaf salvestas täna ka ühe purske. Vulkaan purskas mitu korda juba juulikuus.

Täna on 45 korral kraatrist väljunud laava, mis on voolanud 500-1000 meetri kaugusele mäe ida- ja kagusuunal.

Kui laava jõuab mäe ligiduses oleva Laboruse jõeni, moodustab see tammi ja ülesvoolu võivad tekkida üleujutused.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri