Jaga seda postitust

Balti lennufirmad lendavad kõrgelt – nii Nordica kui ka airBaltic lõid reisijaterekordi

Mitte ainult meie lennufirmal Nordical ei lähe viimasel ajal hästi – ka Läti airBalticu reisijanumbrid on teist kuud järjest põrutanud järsust ülespoole.

Juulikuus lendas airBalticuga 393 312 reisijat, mida oli 21% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Teist kuud järjest on lennufirma reisijate arv ületanud kõik varasemad rekordid.

Tänavu esimese seitsme kuuga on airBalticuga reisinud ligi kaks miljonit inimest.

Ettevõtte tegevjuhi Martin Gaussi sõnul on tänavune suvi olnud airBalticule ühtlasi nii loodetult edukas kui ka väljakutseid esitav. “Ajalooliselt suurim reisijate hulk ja kasum on kaasa toonud selle, et lennud on peaaegu täis,” lausus ta. “See paneb meie meeskonnale peale surve, et suudaksime jätkata tegevust maailma parima graafikus püsiva lennufirmana ning pakkuda ka oodatud klienditeenindust.”

Juulikuus tegid airBalticu lennukid 4799 reisi, mida on 16% rohkem kui mullu juulis. Aasta esimese seitsme kuuga lennati 28 260 korral.

Lennukite täituvus oli juulis 87,7%. Seitsme kuu täituvus oli 76,2%, mis on lennufirma ajaloo suurim.

15 minuti täpsust mõõtva indikaatori järgi sai airBaltic tänavu juulis tulemuseks 83,5%. See tähendab, et rohkem kui 83 korral sajast väljusid airBalticu lennukid planeeritud ajal või viivitusega, mis oli alla 15 minuti.

Aasta esimese seitsme kuu arvestuses oli see protsent veelgi parem – 87,8.

Nordicalt samuti rekord

Reisiportaal kirjutas hiljuti, et ka Eesti rahvuslik lennukompanii Nordica juulikuu reisijate arv ületas taas rekordi. airBalticuga võrreldes on meie kodumaise lennufirma reisijanumbrid väiksed veel teenindas kokku 65 215 reisijat. Võrreldes eelmise aasta juulikuuga oli kasv 50,2 protsenti.

Reisijate osakaalult on Nordica 27,8 protsendilise turuosaga Tallinnast väljuvate lendude arvestuses suurim vedaja. Kokku sooritas Nordica juulis 1098 lendu, toimus 99,1 protsenti planeeritud lendudest.

Nordica populaarsemad sihtkohad olid juulis Varssavi, München ja Stockholm.

Ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo sõnul on suve tulemused Nordicale väga positiivsed. “Lisaks kasvavale reisijavoole oluliste sõlmjaamade vahel on eestimaalased nautimas nii Adria mere äärseid linnasid Spliti ja Rijekat, kui ka Lõuna-Prantsusmaa Nice’i. Oleme vajadusel suurendamas ka istekohtade arvu nendesse sihtkohtadesse,” lisas Uibo.

Tallinna lennujaama läbis juulis 271 000 reisijat

Juulikuus saavutas Tallinna lennujaam teist kuud järjest kõikide aegade suurima reisijate arvu, kokku läbis lennujaama ligi 271 000 reisijat.

Aastaga on reisijate arv suurenenud 19 protsenti, mis on viimase poole aasta jooksul kõrgeim kasvutempo. Euroopa Liidu eesistumisega seotud reisijate arv moodustas reisijate koguarvust hinnanguliselt 10 000 reisijat, teatas Tallinna Lennujaam.

Regulaarlendudel kasvas pakutavate istekohtade arv võrreldes mullusega 20 protsenti ja vastav reisijate arv 19 protsenti, lendude keskmine täituvus ulatus 77 protsendini.

Kokku tehti juulis regulaarlende 36 sihtkohta, enim reisijaid oli Frankfurdi liinil.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri