Jaga seda postitust

Baltimaade, Aasia ja USA turismiettevõtjatele tutvustatakse sel nädalal Eestit

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus korraldab sel nädalal Baltimaade suurimat kontaktüritust Baltic Connecting, mis toob Eestisse enam kui 50 maailmatasemel reisikorraldajat Aasiast ja Ameerika Ühendriikidest. Nendega kohtuvad 54 turismiteenuse pakkujat Eestist, Lätist ja Leedust.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on ettevõtmise eesmärk oluliselt suurendada väljastpoolt Euroopat Eestisse saabuvate turistide arvu.

„Kutsusime suured Aasia ja Ameerika Ühendriikide reisikorraldajad siia, et tutvustada neile Eestit kui atraktiivset reisisihti ning anda kohalikele turismiettevõtjatele võimalusi luua koostöökontakte rahvusvaheliste partneritega,” ütles Mutso.

Soome kaudu Eestisse

„Aasia turistid reisivad Euroopasse üha rohkem. Panustame aktiivselt sellesse, et ühe arvestatava sihtkohana oleks nende valikus eelistusena ka Eesti,” märkis Mutso.

Ta avaldas lootust, et kasvule annab panuse ka Vantaa lennujaama uuendamine Soomes ning Finnairi jõuline tegevus Aasia suunal, sest paljud Soome saabuvad Aasia turistid võtavad ette ka reisi Eestisse.

„Kuna Aasiast saab Finnairi kaudu lennata otse Helsingisse, võime öelda, et ka Eestil on Aasia riikidega otseühendus olemas,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. “Ka numbrid kinnitavad, et Aasia turistide arv on viimase kolme aasta jooksul kahekordistunud ning see on muutnud selle piirkonna meie ja kogu Baltikumi jaoks väga oluliseks regiooniks.“

Sel aastal keskendub Baltic Connecting kaugete turgude kasvavale tähtsusele, tuues Tallinnasse 54 osalejat Jaapanist, Hiinast, Lõuna-Koreast, Singapurist ja Ameerika Ühendriikidest.

Ettevõtmise käigus tutvustatakse reisikorraldajatele turismivõimalusi ja -teenuseid Eestis, Lätis ja Leedus eesmärgiga luua kontakte potentsiaalsete koostööpartneritega. Täna ja homme on ürituse raames seminar ning töötoad Tallinnas. Kolmapäevast reedeni on tootetutvustusreisid Eestis, Lätis ja Leedus.

EASi turismiarenduskeskus korraldab üritust Baltic Connecting koostöös Läti Investeeringu- ja Arenguagentuuri turismiosakonna ja Leedu Riikliku Turismiameti ning Finnairiga. Baltic Connecting toimub järgemööda Eestis, Lätis ja Leedus. Ürituse korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri