Jaga seda postitust

Tartu lähedal on nädalavahetusel Baltimaade suurim lennushow

3.-4. juunil Tartu külje all Veskiorus lennundusmuuseumis peetavate lennupäevade programm on aegade mitmekesiseim ja põnevaim ning esimest korda on esindatud NATO lahingugrupp koos raskesoomustehnikaga.

lennushow

F: Eesti lennundusmuuseum

Eesti Lennundusmuuseumi asutaja ja juht Mati Meos ütles, et tänavustel lennupäevadel on kohal kõik, mis Eestis lendab. “Kui läbi aastate on lennuprogrammi magnetid olnud Leedu vigurlennuäss Jurgis Kairys, Läti õhuässade showgrupp reaktiivlennukitega L-39 ja Scandinavian Airshow THOR või politsei- ja piirivalveameti lennusalk, siis tänavu on nad kõik korraga kohal,” märkis Meos.

“Kohal on ka Eesti ainus püsivalt siin paiknev vigurlennuk: klassikaline 1975. aasta 200-hobujõuline Pitts S-2A biplaan, mis suudab teha kõiki vigurlennuelemente. Viimased paar aastat hobina vigurlennuga tegelev tehnoloogiaettevõtjast eralendur Jüri Kaljundi näitab sellel tüüpilisemate lihtsama vigurlennu elementide kava,” rääkis Meos.

lennushow

F: Eesti lennundusmuuseum

Lennundusmuuseumi juht rõõmustas ka liitlaste panuse üle: “Esmakordselt osaleb lennupäevadel muljetavaldava hulga tehnikaga NATO lahingugrupp, näha saab brittide ja prantslaste tanke Challanger 2 ja LeClerc, jalaväe soomustehnikat, relvasüsteeme ja liitlassõdureid, kes on meiega laupäeval. Teadaolevalt pole tänavu meile saabunud Euroopa liitlasväed Eesti tsiviilpubliku ees nii esindusliku lahingutehnika hulgaga käinud.”

Viimaste aastate traditsiooniks on saanud lennupäevadel uute eksponaatide esitlemine. Tänavu on väljapanekule lisandunud Saksamaa õhuväelt saadud USA päritolu hävituslennukid F4 Phantom II. Mullu oli tõmbenumbriks Nõukogude päritolu sõjalennuk MIG 25.

lennushow

F: Eesti lennundusmuuseum

Eeloleva nädalavahetuse kahel päeval on showprogrammis vigur- ja demolennud, õhuakrobaatide, langevarjurite, purilendurite ning mudellendurite esitlused jms.

Kohal on politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter, demolende teeb Eesti lendur Jüri Kaljundi, esinevad langevarjuklubid jm. Lisaks on hulk maapealseid atraktsioone ja etteasteid nagu lindiakrobaadi (slackwalker) Tauri-Viljar Vahesaare esinemine, kultuuriprogramm ja koostööpartnerite esitlusboksid.

Eesti Lennundusmuuseum on koostöös Eesti Lennuakadeemia ja teiste partneritega lennupäevi korraldanud alates 2006. aastast. Mullu osales lennupäevadel rekordilised 13 000 pealtvaatajat.

Lennupäevade kohta saate rohkem teavet siit või Facebookist.

Lennundusmuuseum asub Tartust 16 km kaugusel Veskiorus. Tartust Võru tänavalt Ülenurme poole sõites keera vasakule Haaslava / Kurepalu / Roiu teele, sealt keera 5 km pärast paremale lennundusmuuseumi viite suunas. 6 km pärast oledki kohal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri