Jaga seda postitust

Bangkoki võlu väheneb, kui linnavõim korraldab ümber tänavatoidu pakkumise


Tai pealinna Bangkoki võimud kavatsevad selle aasta lõpust keelata tänavatoidu pakkumise nii, nagu see praegu on korraldatud. Tänavatoitu saaks ka edaspidi, aga enam mitte igalt tänavanurgalt, nagu praegu.

Pole vahet, mis kellaajal Bangkoki tänavail jalutad, alati on mõni pisike lauake või ratastel käru, kus valmistatakse maitsvat söögipoolist. Õhtul pimeduse saabudes ilmub neid aga lugematu hulk, siis on Bangkoki tänavad tihedalt täis seesusuguseid improviseeritud restorane.

On ka põhjust, sest õhtuti pole suurlinnas nii palav ning just siis tahavad turistid lõõgastuda ning odavat õhtueinet võtta.

Tänavatoit on Bangkokis odav, maitsev ja ehedalt taipärane, ent sellega kaasneb ka probleem – kõik, mis söögitegemisest ja söömisest üle jääb, nagu toidujäätmed, plastnõud, taara ning paberinutsakud, visatakse tihtipeale rentslisse. Kui vastu hommikut mööda Bangkoki tänavaid jalutada, tegutsevad rentslites rotid, kes jäätmeid nosivad.

Nüüd on linnavõimud otsustanud, et Bangkok peab saama puhtamaks ning improviseeritud välirestoranid peavad vabastama tänavad jalakäijatele. Ette võetakse just Hiinalinn Yaowarat ja Khao San Road.

Restoranide tegevust täielikult ei keelata, aga nad peavad koonduma kindlatesse paikadesse. Need kindlad paigad ei pruugi olla kohad, millest turistid lugu peavad. Hiinalinna segasumm on just, miks turistid seal käivad ja elavad. Kui see saab olema ilma tänavatoiduta, kaob Bangkoki üks omapära.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri