Jaga seda postitust

Barcelonas hukkus 13 inimest, vigastatuid on üle saja, ohvrite arv võib suureneda

Barcelona peamisel turistide ja kaubandustänaval sai eile terrorirünnakus surma 13 inimest ja vigastatuid on saja ringis. Pärast seda, kui kaubik sõitis rahva sekka, hakkas levima ka palju valeteavet.

Siin on BuzzFeedi ülevaade teadetest, mis on õige ja mis ei vasta tõele.

Mis on õige:

Barcelonas on surma saanud 13 inimest ja üle 100 on saanud viga, kui valge kaubik sõitis rahva sekka.

Võimude teatel võib hukkunute arv suureneda, sest 15 inimest on raskesti vigastatud.

23 inimese vigastused on keskmise tõsidusega, 42-l on kergemad vigastused.

Hukkunute või vigastanute seas on 34 rahvuse esindajad.

Politsei teatel oli selgelt tegu terrorirünnakuga, millega loodeti tappa võimalikult palju inimesi.

Terrorirünnaku eest võttis vastutuse Daesh.

Neljapäeval vahistas politsei kaks meest, kes on seotud Barcelona terroriaktiga, kuid kumbki neist ei ole rahva sekka sõitnud kaubiku juht.

Täna hommikul tappis politsei Cambrilsis viis inimest, kes kavandasid terrorirünnakut, avaldas The Guardian. Võimude teatel olid kaks rünnakud omavahel seotud. Ründajad sõitsid autoga kõnniteel. Kuus inimest sai juhtumis vigastada, üks on kriitilises seisus ja teine on tõsiselt vigastatud. Üks politseinik sai kergelt viga.

Neli terroristi tappis politsei kohe, üks sai viga ja suri hiljem. Osa ründajaid kandis pommivöösid.

Enne Barcelona rünnakut oli terroriakt Alcanari linnas. Üks inimene sai surma ja üks viga, kui ühes majas plahvatas lõhkeaine. Politsei arvas alguses, et põhjuseks oli gaasileke, aga nüüd kinnitati, et juhtumil oli seos Barcelona ja Cambrilsi juhtumitega. Politsei teatel kasutati maja pommide valmistamiseks.

Ei vasta tõele:

Varsti pärast rünnakut levis teave, et ühes Barcelona kohvikus või baaris on üks mees võtnud inimesed pantvangi. Hiljem selgus, et see oli valeteave. Ametivõimud eitasid selgesõnaliselt – sellist juhtumit pole olnud.

Rünnakuid ei olnud Vilassaris ega Pariisis

Kataloonia ametlik hädaolukorra teenistus teatas Twitteris, et lugejad jälgiks nende ning Kataloonia politsei Twitteri-sõnumeid, mis annavad värsket teavet kõigi järgnevate rünnakute kohta. Kuulujutud rünnakutest Vilassaris ja Pariisis triumfikaare juures on valed, teatas teenistus.

Poltisei teatel ei tegele nad ka Hispaania linnas Reus ühegi terrorismijuhtumiga. “Palume veelkord, et valesid kuulujutte ei levitataks.”

Hoiatus: videos on häirivaid kaadreid

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri