Jaga seda postitust

British Airwaysi regulaarlennud Tallinna ja Londoni vahel on toonud siia hulgaliselt briti turiste

Statistikaameti andmed sissetuleva turismi kohta esimesel poolaastal on rõõmustavad – veel enne, kui algas Eesti eesistumine, on välisturismi kasv jätkunud heas tempos, ütles Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus.

Statistikaameti ja EASi andmete kohaselt on esimese kuue kuu ligi 8-protsendine välisturistide arvu suurenemine võrreldes 2016. aasta eelmise poolaastaga tõstnud Eestis ööbinud välismaalaste arvu juba veidi üle 937 000 inimese.

Eesti Panga mobiilpositsioneeringu andmed näitavad sama tendentsi. Esimesel poolaastal on Eestit külastanud välismaalaste arv suurenenud 7%, ulatudes ligi 2,81 miljoni külastajani. Võrdluseks, 2016. aastal peatus Eesti majutusettevõtetes 2,06 miljonit välisturisti.

“Märtsikuus alanud British Airwaysi regulaarlennud Tallinna ja Londoni vahel on toonud siia hulgaliselt briti turiste, kelle 19% kasv on selgelt mõjutatud otselennu olemasolust,” lausus Lugus.

Vilja on hakanud kandma Hiina turistide jõudmine Eestisse. EASi ja paljude turismiettevõtete ligi 7 aastat kestnud järjepidev töö on hakanud end ära tasuma.

2017. aasta esimesel poolel suurenes Hiina turistide arv Eestis 62%, mis on muljetavaldav ning kinnitab, et Aasia suunale investeerimine on olnud tulemuslik, märkis Lugus. “Just Aasia turud on need, kust ootame turistide arvu kasvu ka lähitulevikus ning oma panuse annab sellesse loodetavasti kauuendatud Helsingi Vantaa lennujaam. Hiinlaste puhul on terve aasta jooksul olnud näha ööbimiste hüppelist kasvu Soomes, mis tähendab, et osa neist jõuab ka Eestisse,” lisas ta.

Välisturismi edasiseks arenguks on aga hädavahelikud uued ühendused ja head reisimisvõimalused, mistõttu tuleb sihtturgudel Eestit aktiivselt turundada ning tutvustada Eestit kui ilusa looduse, puhta õhtu, euroopaliku kultuuri ning taskukohastehindadega Põhja-Euroopa pärlit.

Siseturism jätkab sarnaselt eelmistele aastatele võidukäiku. “Aasta-aastalt uurib eestlane Touresti reisimessil rohkem just kodumaiste puhkamisvõimaluste kohta. I poolaasta siseturistide 11% kasv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on stabiilne, hoolimata sellest, et majutushinnad on tasapisi kasvanud,” lausus Lugus.

Kahel viimasel kuul on Soome turiste majutunud Eestis vähem kui mullu samal perioodil, samas näitab mobiilpositsioneering Eestisse reisinud soomlaste arvu 2% kasvu. “Seega näeme külastuste kasvu, kuid ööbimiste arv on väikeses miinuses, mis tähendab, et tehakse enam ühepäevaseid reise, kuid ei jääda ööbima või ei ööbita registreeritud majutusasutustes,” selgitas Lugus.

Teised suurimad turistide saatjad – Venemaa ja Läti – on olnud mõlemad heas kasvus, vastavalt +23% ja +17% enam Eestit külastanud turiste.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri