Jaga seda postitust

Delhi õhukvaliteet on tappev, United Airlines lõpetas lennud India pealinna

Kui planeerid lähiajal lennureisi India pealinna, siis uuri enne lennufirmast, kas lend ikka väljub, sest Delhi õhureostus lööb rekordeid ning see võib takistada lennuliiklust.

Täna hommikul oli Delhi kohal tihe toksiline sudu, mille saastetase oli Hindustan Timesi teatel kümme korda üle lubatud normi. Õhukvaliteedi indeks oli täna Delhis 468.

Maailma Terviseorganisatsiooni norme ületab selline näitaja lausa 40 korda.

India reostus õhureostus õhukvaliteet

F: Pixabay.com

Õhukvaliteedi indeksi näitaja 0-50 tähistab “head, 51-100 “rahuldavat”, 101-200 “keskmist”, 201-300 “halba”, 301-400 “väga halba” ja 400-st ülespoole on olukord juba väga tõsine ning lausa eluohtlik. Delhi õhusaaste rekord on pärit tänavu 9. novembrist, kui indeks oli 486.

Õhukvaliteet on Delhis kogu aeg halb, aga eelmisel nädalal see halvenes veelgi. Reedel ja laupäeval olukord pisut paranes, aga pühapäeval oli õhk taas nagu tökat. Viimase kuue päeva jooksul on õhukvaliteedi indeks olnud pidevalt üle 400.

United Airlines lõpetas lennud

Esimese lennufirmana lõpetas Delhisse lendamise United Airlines. Teised lennufirmad pole seesuguseid otsuseid teinud, aga kui Delhis olukord ei parane, tasub lennukompaniide tegevusel silm peal hoida.

Läinud nädalal langes Delhis õhutemperatuur ja seepärast on õhusaaste kogunenud maapinna lähedale ega haju kõrgematesse atmosfäärikihtidesse.

Kuigi see on keelatud, põletavad India pealinna ümbruse farmerid põldudele ladestatud viljakoristuse jääke. Põlengute suits jõuab linna kohale ja põhjustab inimestel tervisehäireid. Õhkureostavad ka tööstused ning sõidukid.

2015. aastal läbi viidud uuring näitas, et 4,4 miljonist Delhi koolilastest pooltel on kopsupuudulikkus.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri