Jaga seda postitust

DROONIVIDEO: Haapsalu Väiksel viigil hakkab laupäeval sõitma aurupaat

Laupäeval, 17. juunil algab Haapsalus aurupaadi Kallis Mari meresõiduhooaeg. Aurupaat sõidab Väiksel viigil, mille äärde on eraldi selleks ehitatud sild. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

“Uus paadisild asub täpselt Ehte tänava lõpus ja on juba Rootsi turult kenasti nähtav. Sõite broneerima enam ei pea. Paat väljub neljapäevast pühapäevani igal täis ja pooltunnil 11- 17,” selgitas Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärn.

Kenaks traditsiooniks on kujunenud, et Kalli Mari jaoks laulab hooaja alguses meretuuled mahedamaks eestlastele oma muusikaga kalliks saanud Mari. Sel aastal toimub Helin-Mari Arderi soolokontsert.

Helin-Mari saadab end klaveril, esitades enda kirjutatud eestikeelseid laule armastatud poeetide tekstidele. Kontsert on laupäeval, 17. juunil kell 14 restoranis Blu Holm ja on kõigile tasuta. Varem on Haapsalus Kallile Marile hoogu andmas käinud Mari Kalkun ning Mari Jürjens.

Aurupaat Kallis Mari. F: SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid aurupaadi

Aurupaat Kallis Mari. F: SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid

Meresõiduhooaja avamisele tasub aga koos perega juba varem tulla. Rannarootsi muuseumis saavad lapsed alates kella 11-st endale pikksilma meisterdada. Töötuba on tasuta. Kõik soovijad saavad sel päeval teha huvisõite nii aurupaadi kui ka jaalaga soodsamalt kui tavaliselt. Ruhnu jaala sõidud saavad alguse Rannarootsi muuseumi juurest. Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri