Jaga seda postitust

DROONIVIDEO: Inimesed hülgasid selle saare ja loodus võttis võimust

Hiinas väiksel Shengshani saarel asuv Houtouwani küla on nagu väike imedemaa – kunagine aktiivne kaluriküla hakkas 1990-ndatel elanikest tühjaks jooksma ja nüüd on loodus majad enda alla matnud.

Enamik inimesi lahkus kalurikülast, kuna neil oli järjest raskem konkureerida mandri kalandustööstusega. Nii jäigi Shengshani saar tühjaks, majade eest enam hoolt ei kantud ning taimed alustasid rünnakut.

Nüüd on suur osa majadest kaetud rohelise vaibaga. Ameerika filmimees ja fotograaf Joe Nafis külastas hiljuti Houtouwani seoses moefotode pildistamisega. Ta rääkis Lonely Planetile, et taimed olid küla katnud palju rohkem kui ta oskas arvata.

“Tundus, et seal elab veel umbes viis inimest. Teised kohalikud on turistidele avanud nädalavahetusteks paar poodi. Meie olime seal esmaspäeval ja see paik oli siis täiesti tühi,” rääkis ta. “Olime ainsad inimesed, kes seal ringi kõndisid ja seal oli tohutult vaikne.”

Kui Hiina satud, siis on Shengshani saar kindlasti paik, mida külastada. See asub Ida-Hiinas, saar on üks 400 Shengsi saarest ja asub 64 km Shanghaist idas. 400 saarest on asustatud vaid 18. Neist suurim, Sijiao, on veel üks idülliline oaas, mis asub Ida-Hiina meres.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri