Jaga seda postitust

Dubais saab nüüd tänu “nutimastide” valgustusele ka öösel ujuda

Nutimastide nutimast Dubais

“Nutimasti” püstitamine Dubai randa. F: D Idea Media

Dubais saab nüüd meres ujuda ka öösel – Burj Al Arabist ligi kilomeetri kaugusel Umm Suqeimi rannale on püstitatud esimesed kaks “nutimasti”, mis kiirgavad öösel heledat valgust.

“Nutimastid” kasutavad akudesse talletatud päikese- ja tuuleenergiat, et öisel ajal valgustada üht osa Umm Suqeimi rannast. Dubais on turvakaalutlustel öösel ujumine keelatud. Kui esimesed “nutimastid” end õigustavad ja inimesed hakkavad ka öösel ujumas käima, püstitatakse maste ka mujale randadesse.

Mastid mõtles välja ja ehitas ettevõte D Idea Media, mis on varem loonud teisigi nutikaid tooteid. Näiteks “nutipalme” – need on päikesest energiat saavad palmikujulised väiksed jaamad, kus inimesed saavad istuda, laadida oma mobiiltelefone ja arvuteid ning olla wifi-ühendusega veebis.

“Nutimastid” on 12 meetrit kõrged ja on paigaldatud veepiirist 25 meetri kaugusele. Tugev valgus levib mastist kuni 30 meetri kaugusele.

Iga mast toodab päevas umbes 1,5 kW elektrienergiat. Kui päike tõuseb, lülitub mastide valgustus välja.

Mastides on sensorid, mis mõõdavad valgus- ja tuuletugevust ning samuti inimeste liikumist masti ümbruses. Kui tuult on vähe, laeb akusid päike. Tuule jõul liikuvate generaatorite käivitumiseks on vaja vähemalt 3,5 meetrit sekundis puhuvat tuule. Tormi korral lülituvad generaatorid välja, et süsteem üle ei kuumeneks.

Allikas: Gulf News ja Lonely Planet

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri