Jaga seda postitust

Eelmise aasta aprilliga võrreldes suurenes tänavu turistide arv 14%

Eesti majutusettevõtetes peatus 2017. aasta aprillis 257 000 sise- ja välisturisti, mida oli 14% enam kui eelmise aasta samal kuul, teatas Statistikaamet.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 157 000 välis- ja 100 000 siseturisti, kelle arv suurenes eelmise aasta aprilliga võrreldes vastavalt 12% ja 16%.

Kõigist majutusteenuseid kasutanud välisturistidest saabus naaberriikidest 67% – 77 000 turisti Soomest, 16 000 Venemaalt ja 13 000 Lätist.

Võrreldes 2016. aasta aprilliga suurenes naaberriikidest saabunud turistide arv 12%.

Samuti saabus rohkem turiste mitmetest Euroopa riikidest – Rootsist, Saksamaalt ja Leedust. Aasia riikidest saabus 15% rohkem turiste.

44 000 majutusteenuseid kasutanud välisturisti peatus väljapool Tallinna, nendest ligi kolmandik Pärnu ja neljandik Tartu majutusettevõtetes. 4% kõigist majutusteenuseid kasutanud välisturistidest peatus Ida-Viru ja 2% Saare maakonna majutusettevõtetes.

39% majutusettevõtete klientidest olid siseturistid. Nendest 62% olid puhkusereisil ja 26% tööreisil. Harju maakonnas peatus 30%, Pärnu maakonnas 15% ning Tartu maakonnas 16% majutusteenuseid kasutanud siseturistidest. Enamiku maakondade majutusettevõtetes peatus rohkem siseturiste kui eelmise aasta aprillis.

Aprillis pakkus külastajatele teenust 972 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 45 000 voodikohta. Täidetud oli 45% tubadest ja 35% voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 37 eurot, mis oli kolme euro võrra kallim kui aasta varem samal kuul. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 43 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ja Pärnu maakonnas 30 eurot.

Tarmo Mutso: konkurents on tihe, midagi ei tule niisama

“Riik on koos ettevõtjatega teinud tarku valikuid, keegi ei ole jäänud loorberitele puhkama,” kommenteeris EASi Turismiarenduskeskuse juht Tarmo Mutso Statistikaameti värskeid andmeid.

Mutso sõnul on sise- ja välisturism võrdselt tublisti kasvanud ja rõõm on tõdeda, et absoluutarvudes on hoogustunud siseturistide ööbimised ning turismi kasvust on saanud osa enamik Eesti maakondi.

“Kasvu taga on kindlasti nii riigipoolsed pingutused kui ka turismiettevõtete aktiivne tegevus teenustevaliku suurendamisel ja kvaliteedi tõstmisel, sest midagi ei tule iseenesest,” kommenteeris Mutso.

Suurim välisturistide kasv pärines naaberriikidest Venemaalt, Soomest ja Lätist, kuhu panustas EAS turismikampaaniatega eelmisel aastal ka enim.

“Välisturismi kasvu taga on väga suures osas Vene turg – seda nii protsentides kui ka absoluutarvudes, kasvades vastavalt 27% ja 16 000 inimese võrra,” märkis Mutso ja lisas, et selle taga on kindlasti Venemaa majanduse parenemine ja venelaste suurem julgus reisida.

Teine Eesti turismi suur mõjutaja on traditsiooniliselt Soome turg, mille kasv on olnud 5% ehk absoluutarvudes 11 000 külastust. Läti kasv on olnud vastavalt 16% ja 6000 külastust,” kommenteeris Mutso Statistikaameti avaldatud aprillikuu statistikat.

Kui Soome ja Venemaa turistide külastused on peamiselt hoogustunud Tallinnas, siis Läti osas on oluline just regionaalne mõõde, kasvades suuresti Pärnus ja Tartus. Samuti on lätlased asunud Saaremaal asendama Soome turiste. Nii soomlaste kui ka lätlaste puhul on tublisti kasvanud Tartu külastuste osakaal, mille põhjuseks on kindlasti uute kvaliteetsete hotellide lisandumine ja muidugi ERMi avamine.

“Samas oleme kriisieelset perioodi vaadates hetkel 2011. aasta tasemel ehk tippajast veel ligi kolmandiku võrra maas, nii et arenemisruumi on kindlasti,” selgitas Mutso. “Suur osa aastast on aga ees ning Euroopa Liidu eesistumine, uute suviste lennuliinide avamine, värsked hotellid ja atraktsioonid ning erinevad suvesündmused suurendavad kindlasti oluliselt järgmiste kuude turistide arvu,” oli Mutso optimistlik, kutsudes eestlasi üles suvel veelgi enam jsut kodumaa uusi puhkusevõimalusi avastama.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri