Jaga seda postitust

Eelmisel aastal vähenes euroliidus liiklussurmade arv kõige rohkem Eestis

Euroopa Komisjoni täna avaldatud liiklusohutusstatistika kohaselt kaotas 2017. aastal Euroopa Liidu teedel elu 25 300 inimest, mis on 300 võrra vähem kui 2016. aastal (‑2%) ja 6200 võrra vähem kui 2010. aastal (-20%). Eestis oli liiklussurmade arv 2017. aastal aga koguni 32% väiksem kui 2016. aastal ning ajavahemikus 2010-2017 on liiklussurmade arv Eestis vähenenud 39%.

Vaatamata positiivsetele suundumustele on siiski väga raske saavutada ELi eesmärki vähendada liiklusõnnetustes hukkunute arvu ajavahemikus 2010-2020 poole võrra, teatas Euroopa Komisjoni Esindus Eestis. Lisaks surmajuhtumitele oli eelmisel aastal raskelt vigastatuid ligikaudu 135 000, nende hulgas oli suur osa haavatavaid liiklejaid nagu jalakäijad, jalgratturid ja mootorratturid.

Lisaks ohvritele mõjutavad liiklussurmad ja -vigastused ka ühiskonda tervikuna, hinnanguliselt on nende sotsiaal-majanduslik kulu (rehabilitatsioon, tervishoid, materiaalne kahju jne) 120 miljardit eurot aastas.

“Meie teedel kaotas eelmisel aastal elu 25 300 inimest ning väga paljud said vigastusi, mis mõjutavad nende igapäevast elu,” märkis Euroopa transpordivolinik Violeta Bulc. “Nende arvude taga on lood kannatustest ja valust. Liiklusohutus kuulub küll liikmesriikidega jagatud vastutusalasse, kuid leian, et EL saaks eurooplaste kaitseks teha palju rohkem. Komisjon tegeleb praegu mitme konkreetse meetme väljatöötamisega ja meil on kavas need lähinädalatel teatavaks teha. Eesmärk on selge: päästa meie teedel rohkem elusid.”

Ühe miljoni elaniku kohta oli surmaga lõppevaid liiklusõnnetusi keskmiselt 49, seega olid Euroopa teed 2017. aastal endiselt maailmas kõige ohutumad.

Kõige paremad näitajad ELis olid 2017. aastal Rootsis (25 surmajuhtumit miljoni elaniku kohta), Ühendkuningriigis (27), Madalmaades (31) ja Taanis (32). Võrreldes 2016. aastaga suutsid liiklussurmade arvu kõige rohkem vähendada Eesti ja Sloveenia (vastavalt -32 % ja -20%).

Samuti kitsenes 2017. aastal kõnealuse näitaja puhul liikmesriikidevaheline lõhe ning vaid kahes liikmesriigis (Rumeenias ja Bulgaarias) oli surmade arv miljoni elaniku kohta üle 80.

Euroopa Komisjoni sõnul on Eesti teinud liiklusohutuse näitajate parandamisel muljetavaldavaid edusamme. Kui veel 2016. aastal ületas liiklussurmade arv Eestis Euroopa Liidu keskmist, siis 2017. aastal vähenes see 36 surmajuhtumini miljoni elaniku kohta. See on kogu ELis paremuselt kuues tulemus.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri