Jaga seda postitust

Eesti avas Indias neljanda aukonsuli esinduse

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo avas üleeile ärivisiidil Aasias Eesti aukonsuli esinduse India suuruselt teise osariigi pealinnas Chennais. Eesti aukonsul on ettevõtja dr Velu, meditsiiniseadmeid tootva korporatsiooni Trivitroni asutaja ja juht.

Nüüd on Eestil Indias nelja paigas aukonsuli esindus: Mumbais, Bangalores, Kolkatas ja Chennais.

Mumbai esindus teenindab Maharashtra, Gujarati ja Goa osariigi piirkonda, Bangalore Karnataka osariiki, Kolkata Lääne-Bengali, Bihari ja Odisha osariike ning Chennai Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradeshi ja Telanganat.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on aukonsuli esinduse avamine Tamil Nadu osariigis Chennais oluline samm kahe riigi majanduskoostöö arendamisel, teatas välisministeerium.

„Chennai on üks suurimaid ettevõtluse ja tööstuse keskuseid Indias,“ ütles Palo. „Nii Chennai kui 60-miljonilise rahvaarvuga Tamil Nadu osariigi tervikuna teeb meie jaoks atraktiivseks nende kiirelt kasvav digisektor. Chennai on India suuruselt teine IKT-tööstus Bengaluru järel ning ka Eesti ettevõtetel on võimalik oma tooteid ja teenuseid siin müüa.”

„Meie ekspordi kasvatamiseks Indiasse on aukonsuliks nimetatud dr Velu juba andnud hindamatu panuse ning ta on avanud uksi ka sellekordse Eesti äridelegatsiooni ettevõtjatele. Usun, et ta teeb oma parima, et leida Eesti majandusele uut turgu Indias,“ lisas Palo.

Eesti suursaadiku Indias Riho Kruuvi sõnul laiendab uue aukonsuli esinduse avamine konsulaarteenuste osutamist nii Indias elavatele kui ka Chennai piirkonda reisivatele Eesti kodanikele.

„Iga aastaga on eestlaste huvi India vastu kasvanud ja see on ainult tervitatav. Aukonsuli põhiülesanneteks on Eesti kodanikele konsulaarabi andmine ning majandus- ja kultuurikontaktide vahendamine,“ ütles suursaadik Kruuv.

Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam töötab aukonsulina alates eelmise aasta novembrikuust. Indias on Eestil neli aukonsulit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri