Jaga seda postitust

Eesti ETNO toob kokku noored pärimusmuusikud üle maailma

Eesti ETNO

Laagris osalejad.

Viimaseid päevi käib Kõpu mõisas hoolega harjutamine rahvusvahelises noorte pärimusmuusikute muusikalaagris Eesti ETNO. XXI rahvusvaheline muusikalaager toob kokku 75 noort muusikut maailma eri paigust.

Sel aastal on muusikuid Alžeeriast, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Kanadast, Taanist, Saksamaalt, Belgiast, Rootsist, Inglismaalt (Isle of Man, Šoti) ning hõimurahvad Karjalast, Komist, Udmurtiast ja Tatarstanist.

Niisama kirev kui on andekate noorte päritolumaa, on ka repertuaar. Eesti ETNO traditsioonilised pillilood ja laulud pärinevad eri maadest, mis õpitakse selgeks nädala jooksul. Kõik õpitud oskused pannakse proovile üle-eestilisel tuuril, mis päädib suurel pärimuspeol Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Rahva ette astutakse õpitut esitama 22. juulil kell 13 Narva kolledžis, Illuka mõisas, Iisaku Meie kaupluse esisel platsil ja kell 19 Sondas Kõrtsikopli kõlakojas ürituse Pärimuse Pundar raames.

26. juulil esinetakse särtsaka kavaga kell 20 Kõpu laululaval, 28. juulil kell 14 Viljandi pärimusmuusika festivali Kirsimäe laval ja 29. juulil kell 17 Rohelisel laval.

Etnolaagri juhendajateks on eesti pärimusmuusikud Merike Paberits ja Lee Taul ning lõõtsamängija Pablo Golder Belgiast, kitarrist Richard Holzmann Saksamaalt ja löökpillimängija Tobias Karlehag Rootsist.

Eesti ETNO toimub 21. korda ja on pärimusmuusika pisikuga nakatanud nüüdseks maailmalavasid vallutavaid muusikuid nagu Eeva Talsit, Villu Talsit, Meelika Hainsood ja paljusid teisi.

Eesti ETNO on rahvusvaheline muusikalaager noortele vanuses 16-30 eluaastat. Kuulmise teel õpitakse eesti ja muude maade pärimusmuusikat. Eesti ETNO on saanud alguse 1997. aastal ja on osa rahvusvahelisest organisatsioonist Jeunesses Musicales International (JMI).

Lisaks eri maadest pärit noorte kokkutoomisele on laagrite eesmärk pakkuda osalejatele võimalust eksperimenteerida nii kodumaiste kui ka võõraste pärimusmuusika traditsioonidega. Laagris õpetavad osalejad üksteisele pillilugusid, toimuvad tantsu- ja lõkkeõhtud, väljasõidud ja esinemised Viljandi pärimusmuusika festivali suurtel ja väikestel lavadel.

Rohkem infot rahvusvaheliste ETNO laagrite kohta leiab siit.
Facebook
Koduleht

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri