Jaga seda postitust

Eesti saab 100. sünnipäevaks väliskülaliste jaoks tervitusväravad

Eesti sajanda sünnipäeva puhul valmivad turismiarenduskeskuse eestvedamisel riiki sisenemisel punktides temaatilised väravad, mis tervitavad väliskülastajaid ja kutsuvad juubeliaastast osa saama.

Esimene maanteevärav on alates 13. detsembrist avatud Ikla piiripunktis, teatas puhkaeestis.ee.

Ikla tervitusväravad Puhkaeestis

Tervitusvärav Iklas. F: Puhkaeestis.ee

Väravad kerkivad kokku kümnesse Eestisse sisenemise punkti. Juba on valminud Tallinna lennujaama ning sadama A-terminali tervitusväravad ning nädal tagasi lõppesid Iklas esimese maantee tervitusvärava paigaldustööd.

Kuu aja jooksul valmivad järjest väravad ka Valga ja Narva piiripunktides, Tallinna sadama D-terminalis, 5. kai galeriis ning mais kruiisihooaja eel ka kruiisikail.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul oodatakse Eestisse järgmisel aastal üle kahe miljoni välisturisti, kellest enamik just nende väravate kaudu Eestisse siseneb.

„Nii saame kõigile väärikalt teada anda, et Eesti tähistab oma sajandat sünnipäeva ja kutsuda kõiki pidustustest osa saama,” ütles Mutso.

Väravad püsivad üleval kogu juubeliaasta ning sisaldavad üleskutset jagada oma külastusest pilte ja muljeid Eesti juubeliaastal sotsiaalmeedias. Android-telefonide kasutajatel on võimalus NFC-kiibi rakenduse abil väravates tutvuda ka 20 soovitusega, mida Eestis viibides külastada.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri