Jaga seda postitust

Eesti turismiedendajad ja ettevõtjad arutasid Sillamäel turismisektori muutusi

Täna arutasid 270 turismiettevõtjat ja turismiedendajat Sillamäel 12. Eesti turismikonverentsil „Turism – suurtes muutustes“ turismisektori ees seisvaid väljakutseid.

turismi edendajad ja ettevõtjadturismi edendajad ja ettevõtjad

Kesksed teemad olid lennuühenduste võimalustega seonduv, Eesti 100. sünnipäeva tähistamine, küberturvalisuse mõju turismile ning äri kujundamine tulevikureisija vajadustest lähtudes.

Eesti turismisektor on EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul täna edukam kui kunagi varem. „Sise- ja välisturism on saavutanud uue rekordi, selle aasta esimesel poolel on Eesti kogutulu välisturismist võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvanud 10%,“ lausus Mutso.

turismi edendajad ja ettevõtjad

Samas tuleb turismisektoril Mutso sõnul jääda kohanemisvõimeliseks ja tunda oma valdkonna kitsaskohti, et proovikividega edukalt toime tulla.

„Väljakutseid on piisavalt – peame pingutama selle nimel, et külastajaid jaguks ka Tallinnast väljapoole. Meil tuleb leida võimalusi, et saada Eestisse veelgi rohkem lennuühendusi, samuti olla atraktiivne ka madalhooajal. Leida võimalusi ettevõtjate tulu kasvatamiseks ning olla samal ajal ka hinnaga konkurentsivõimeline,“ lausus Mutso. „Soovime nende lahenduste leidmisel õppida ka teiste riikide kogemustest. Selleks on tänasel konverentsil ka mitmed välislektorid.“

turismi edendajad ja ettevõtjad

Mutso sõnul on EASi eesmärk pakkuda turismiettevõtjatele igakülgset tuge. „Soovime, et üha enam inimesi leiaks tee Eestisse. Selleks tegeleme näiteks Eesti kui turismisihi turundusega järjest laiema haardega turgudeüleste kampaaniatega, kaugturgude reisikorraldajate hõlmamisega, riikliku turismiveebiga, välisajakirjanike reisidega,“ lisas Mutso.

Ta lisas, et 2018. on turismisektorile väga tähtis aasta Eesti 100. sünnipäeva tähistamise ning loodetavasti sellest lähtuvalt paljude külaliste võõrustamise tõttu.

Eesti Turismifirmade Liidu presidendi Külli Karingu sõnul on Eesti turism jõudmas täiesti uude arenguetappi, millega kaasnevad ka uued väljakutsed.

„Tallinna lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout tõi oma ettekandes välja, et Tallinna lennujaama reisijate arv ulatub sel aastal 2,6 miljonini. Rahvaarvu kahekordset ületamist peetakse nn maagiliseks piiriks, kus kasvu hoidmiseks tuleb leida täiesti uusi võimalusi. Eesti puhul võiks selleks olla äri- ja konverentsiturismi edendava rahvusvahelistele nõuetele ja mastaapidele vastava konverentsikeskuse rajamine,” märkis Karing.

2017. aasta esimese seitsme kuu jooksul ööbis Eestis 1,25 miljonit välisturisti, mis on võrreldes möödunud aasta sama ajaga 5,5% rohkem. Kasvanud on näiteks Venemaa, Läti, Ühendkuningriigi, Rootsi, Norra, Ameerika Ühendriikide, Jaapani ja Hiina turistide huvi Eesti vastu.

Siseturistide arv oli kokkuvõttes üle 800 000, mis on võrreldes 2016. aasta sama perioodiga 10% rohkem. 2017. aasta esimese seitsme kuu jooksul veetsid siseturistid majutusettevõtetes 1,37 miljonit ööd ning Eestit külastanud välisturistid 2,4 miljonit ööd. Välisturistide veedetud ööde arv kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,3% ning siseturistide oma 7%.

12. turismikonverentsi korraldavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Eesti Turismifirmade Liit ning EASi turismiarenduskeskus. Sellel osalevad 270 inimest, kes on turismiga otseselt ja kaudselt seotud ettevõtjad ning organisatsioonid.

Ettevõtmist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri