Jaga seda postitust

Eesti turist saab nüüd Kataris viibida kuni kolm kuud ilma viisata

Katari Katar

Laev Kataris sadamakai ääres. F: Pixabay.com

Eesti ja veel 79 riigi kodanikud saavad nüüd Katari reisida ilma viisata, mis peaks Pärsia lahe äärsesse islamiriiki meelitama hulgaliselt turiste.

Enam ei pea Katari pääsemiseks muretsema viisa ja viisatasu pärast. Kui jõuad Katari, saad mitmekordse sisenemisloaga viisa, ainult et pass peab kehtima veel vähemalt kuus kuud ja piiril peab olema ette näidata edasisõidu või tagasilennu pilet.

Uus kord on jagatud riigiti kahte rühma. Ühes grupis 33 riiki, kuhu kuuluvad muuhulgas Schengeni riigid (Eesti) ja Bahama, Seišellid, Türgi, Bulgaaria, Horvaatia jt. Nende kodanikud saavad Kataris käia 180 päeva jooksul mitu korda, aga kokku tohib riigis olla kuni 90 päeva.

Teises grupis on 47 riiki, mille seas on näiteks Austraalia, Kanada, Iirimaa, Venemaa, Mehhiko, Uus-Meremaa, Suurbritannia ja USA. Nendest maadest saabujad saavad vabalt riiki 30 päevaks. Kui see aeg on läbi, on võimalus riigis viibimist pikendada veel 30 päeva võrra.

Mõne kuu eest sattus Katar mõningasse isolatsiooni, kui kuus Araabia riiki teatasid suhete katkestamisest Katariga.

Emirates oli üks suurimatest lennufirmadest, mis lõpetas kõik Doha-lennud. Samamoodi käitus Etihad ja flydubai. Katari pealinn Doha on populaarne vahemaandumispaik nii lendudel Lähis-Itta, Aasiasse kui ka mujale. Kuus Araabia riiki teatasid suhete katkestamisest Katariga, sest riik toetavat terrorismi.

Katar Airways oli enne seda teatanud uuest programmist, mis pakkus turistidele, kes Dohas vahemaandumise teevad, tasuta transiitviisat ja tasuta üht ööd mõnes luksuslikus hotellis.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri