Jaga seda postitust

Eesti Vabaõhumuuseumis tuleb taaskasutuse kevadlaat

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 1. mail suurele kevadlaadale, mis sel aastal tutvustab läbi ajaloo olulisi taas- ja uuskasutusteemasid.

Vabaõhumuuseum

F: Eesti Vabaõhumuuseum

Õpitubadesse ja aruteludesse on kaasatud teiste hulgas Uuskasutuskeskus, VARN ja Eesti ReDisain. Lapsi rõõmustavad Lottemaa elanikud ja Polli loomaaed. Suurelt kevadlaadalt leiab kodumaist toidukaupa ja ehedat käsitööd. Esimest korda toimub vanade asjade armastajate rõõmuks antiigilaat.

Ürituse koordinaatori Triin Aadli sõnul on meie esivanemad taas- ja uuskasutust läbi aastasadade au sees hoidnud.

„Tänapäeval eelkõige tänu loodussäästlikule mõtlemisele populaarne taaskasutus oli vanasti hädavajalik toimetulekuviis,” ütles  Aadli. “Nii näitab osa kevadlaada programmist, kuidas pea kõik vajalikud materjalid ja esemed kodus ise valmistati või kuidas tänu taaskasutusele raskel sõjaajal toime tuldi. Kuidas aga tänapäeval väärtustada, ära tunda ja uuskasutada vana, saab teada erinevatest õpitubadest, loengutest ja aruteludest.“

Suur käsitöö- ja toidulaat, kus leidub eestimaist kaupa igale maitsele, on avatud muuseumi peateel kell 10-16. Nätsi tuuliku platsil on end sisse seadnud antiigimüüjad.

Taludes toimuvast programmist saab osa kell 11-16. Sassi-Jaani talu õuelt leiab Uuskasutuskeskuse nurga, kus saab õppida taaskasutama, panna ennast käeliselt proovile ja osta omanäolist vana kraami. Huvilisi ootavad mööbli ümberdisainimisega tegelevad ettevõtted VARN ja Eesti ReDisain ning tarbeasjade uuskasutuse entusiast Katrin Sisask.

Kuie koolis saab tutvuda paari viimase sajandi mööbli- ja riidemoega. Arutletakse, kuidas antiigimööblit järeletehtust eristada ning kuidas kaltsukas ära tunda mööbli- või riideeseme ajastu.

Köstriaseme talu õuel jagavad maaarhitektuuri spetsialistid nõu vanade tööriistade parandamise ja korrashoiu kohta. Härjapea talus saab osa pererahva toimetustest Teise maailmasõja ajal, kui hoolimata kesistest oludest, tuli eluga toime tulla. Pulga talu rahvas kutsub aga ajas paarsada aastat tagasi, et näidata pererahva oskusi asjade parandamisel ja ise tegemisel.

Kolu kõrtsi ees astuvad kell 12.30 ja 14 lõbusa etendusega „Leivad ühte kappi“ külaliste ette armastatud Lottemaa elanikud. Kõrtsi sakstekambris toimub kell 13 loeng spetsialistidelt Konserveerimis- ja digiteerimiskeskusest Kanut. Polli loomaaed kitsede ja ponidega rõõmustab lapsi Nätsi tuuliku platsil.

Piletid on müügil muuseumi kassas ja Piletilevis. Ürituse kava näeb muuseumi kodulehelt.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri