Jaga seda postitust

Endine Kiltsi sõjaväelennuväli võidakse avada hobilenduritele

Haapsalu lähedal asuv okupatsiooniaegne Kiltsi sõjaväelennuväli võidakse tulevikus uuesti lennuväljana kasutusele võtta, aga seda hobilennunduseks.

Kiltsi lennuväli

Kiltsi lennuväli. F: Google Earth

Praegu haldab territooriumi Kaitseliit. Läänemaa Arenduskeskus arutab Haapsalu linna, Ridala valla ja Kaitseliiduga võimalust, et avada lennuväli visuaallende tegevatele hobilenduritele, vahendas “Aktuaalne kaamera“.

“Täna käisime ringi mööda lennuvälja, püüdsime leida sobivat kohta siis umbes 800-meetrise maandumisraja jaoks selle kahe ja poole kilomeetri peal ja järgmise sammuna tuleb mõelda sellele, milline 800 meetrit on siis kõige odavam selle kahe ja poole kilomeetri peal korda teha,” rääkis Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul.

Ideaaljuhul võiks vajamineva investeeringu puhul rääkida ehk kümnetest tuhandetest eurodest. Sellest enamaks pole omavalitsustel ilmselt ka võimekust.

Andres Huul ütles, et lennuväli tooks Haapsalule tuntust ja avaks piirkonna uuele sihtgrupile, kelleks on hobilendurid. Lennuamet ei soovinud enne lõpliku hinnangu valmimist tänast vaatlust lähemalt kommenteerida.

Vaata videot ERRi uudisteportaalist.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri