Jaga seda postitust

EESTLANE PORTUGALI SUURPÕLENGU KESKEL: Ja siis kihutasime, tuli üle auto, õhku vähe…

“Ja ta tuli ja tuli ja tuli ja siis ainult jooksime – Thor, Mardo, mina ja koerad,” kirjutas täna oma Facebooki-lehel Hiiumaalt pärit Jaanus Rohusaar, kes pääses Portugalis maastikutulekahju eest napilt põgenema. “Ja siis kihutasime, tuli üle auto, õhku vähe ja nüüd ookeani ääres, vesi ühel pool.”

Rohusaare maja õnneks maha ei põlenud. “Kõik on põlenud, aga maja on alles, sõprade maja samuti,” kirjutas arhitektiharidusega mees.

“Saime kihutades pakku, leegid käisid üle auto. Hea on elada ja kogeda olude paratamatust ja mitmeid sõpru siin, kes elus, aitavad ja toetavad. 38 (kraadi – toim) on palju, kõike on veel liig palju, aga homseks lubas vihma, külma, toetavat. Olen tänulik. Iga lõpp on millegi algus.”

Rohusaare kirjelduste kohaselt olid tema läheduses tulekahju kustutamas ka lennukid. “Nojah, isegi neli lennukit lendasid kui maugud, imesid vett jõest ja tonnide kaupa puistasid alla. Sadu kordi. Tuli pime ja tuli sai võimust juurde. Tegelikult on need bombeirosed kangelased, lihtsalt loodus on vägevam. Siit Atlandi kaldalt on hea elus olla, kuidagi endiselt, aga samas uuelt.”

Bad,really bad it was

Posted by Jaanus Rohusaar on Sunday, 18 June 2017

Pühapäeva õhtuks tõusis hukkunute arv 61-ni

Portugalis on maastikupõlenguis hukkunud vähemalt 61 inimest, osa ohvreid hukkus autodes, kui nad püüdsid leekide eest põgeneda, teatas CNN. Kannatada on saanud 54 inimest.

Portugali ametiisikud kirjeldasid tulekahju kui viimaste aastate suurimat maastikupõlengu tragöödiat. Tuli hakkas levima eile  Pedrogao Grande linnast ja sundis selle elanikke põgenema.

“Paljud autod ei pääsenud minema ja inimesed põlesid autodes surnud,” ütles siseminister Jorge Gomes. Osa inimesi suri vingugaasimürgitusse.

Omavalitsuse juht Valdemar Alves ütles, et piirkonnas on alasid, mis on täielikult leekidest ümbritsetud ning seal ei jätku põlengu kustutamiseks tuletõrjujaid. “Hukkunute arv on šokeeriv,” sõnas ta.

Ohvrite arv võib veelgi suureneda, kuna päästjad alles kontrollivad põlengualasid.

Portugali presidendi Marcelo Rebelo de Sousa sõnul on päästjad teinud teinud kõik, mis on nende võimuses.

Briti valitsus hoiatas oma kodanikke, et nad oleks Portugali metsapiirkondades ettevaatlikud. Suurbritannia kodanikke käib Portugalis väga palju. 2015. aastal külastas Portugali 2,6 miljonit britti.

Metsatulekahjude ohu eest hoiatati Portugalis päev enne laupäevast suurpõlengu algust.

Eelmisel aastal võitlesid tuhanded Portugali tuletõrjujad kõikjal üle riigi puhkenud vähemalt 12 metsapõlenguga.

Mullu sai Madeiral põlenguis surma kolm inimest, 1000 inimest evakueeriti.

É triste

Posted by Paulo Caldeira on Sunday, 18 June 2017


Avalehe foto ei ole Portugali metsapõlengust. F: Pixabay.com

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri