Jaga seda postitust

Eestlased otsivad järjest rohkem seikluslikke reise

Eestlaste reisiharjumustesse on tulnud uus trend – eelmisel aastal suurenes oluliselt seiklus- ja hobireiside osakaal, teatas Wris Reisibüroo.

„Väga palju tunti huvi spordireiside vastu, eriti populaarsed olid Vormel 1 sarja etapid. Aktiivsed tegevused ja võimalus tegeleda meelepärase hobiga on see, mida reisidelt samuti üha enam otsitakse,“ ütles rääkis Wris Reisibüroo juhatuse liikme Aili Kägu.

Tema sõnul jätkuvad samad trendid suuresti ka 2018. aastal, lisaks näeb ta kasvavat menu ökoturismile.

„Keskkonnahoidlik ja vastutustundlik reisimine kogub maailmas aina suuremat populaarsust, seda ka eestlaste seas,” lausus Kägu. “Aina rohkem inimesi soovib külastataval maal kogeda midagi erilist head tehes. Korraldatakse spetsiaalseid n-ö heategevusreise, mida leiab sel aastal esmakordselt ka meie reisiportfellist. Viime eestlased 15. septembril toimuvatele Teeme Ära talgutele Hawaiile, osalema ülemaailmsel koristuspäeval. Taolised reisid on erakordne võimalus kogeda ühel reisil nii eksootilist kultuuri, ehedat kohalikku elu kui anda omapoolne panus looduspärandi säilimisse ja kohalike elanike heaolu parandamisse.”

Reisimine kaugetesse riikidesse suurenes mullu märkimisväärselt. “Jõudsalt tõusis reisijate arv Aafrika riikidesse – Tansaaniasse, Sansibarile, Keeniasse, Lõuna-Aafrika Vabariiki. Eksootiline loodus, kultuur ja toit ning ehe kohalik elu on need, mille järgi eestlased samuti üha enam ihalevad,“ rääkis Wris Reisibüroo juhatuse liikme Aili Kägu.

Wris Reisibüroo müügikäive suurenes aastaga ligikaudu 9 protsenti 12 miljoni euroni. Enim suurenes puhkusreiside müük – 45 protsenti.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

  1. Kas Türgis ka seikluslikke reise annab korraldada? Ja mitte ohtlikke, vaid et noh natuke midagi põnevamat kuskil nn kuurortide lähedal, et saaks pisut lebotada ja samas veidike põnevust ka. Õde käib pikalt peale, et ta tahab ka Türgis ära käia ja on siit https://www.novatours.ee/otsing/puhkusereisid/turgi välja valinud Antalya aga mulle niisama basseini ääres praadimine ei sobi. Tahaks midagi sellist, et hundid söönud ja lambad terved, aga kardan, et kuurortlinna läheduses selliseid seikluslikke elamusi ei saagi…

    Vasta

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri