Jaga seda postitust

Elron parandas rongides wifi kvaliteeti

Tänavu on Elron kõikides rongides välja vahetanud wifi tugijaamad ning igasse rongi paigaldanud kõigi kolme Eesti mobiilsideoperaatori andmesideühendused.

Arenduse tulemusena on Elroni rongides tavaklassis wifi allalaadimise kiirus suurenenud kuni 2 Mbit/s ja üleslaadimise kiirus 600 Kbit/s. Esimeses klassis allalaadimise kiirusel piirangut ei ole ja üleslaadimise kiirus on kuni 1 Mbit/s.

“Huvi tasuta wifi vastu on rongiga reisijate hulgas suur,” ütles Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg. “Tänavuse mõõtmisstatistika järgi kasutab tipptundidel wifi-ühendust keskmiselt 8000 rongiga reisijat päevas, reedeti ja pühapäeviti ulatub tipptundidel rongides wifi kasutajate arv koguni üle 10 000. Soovime reisijatele pakkuda head ja tõrgeteta internetiühendust ning selle nimel oleme teinud täiendavaid investeeringuid – sisuliselt oleme välja vahetanud peaaegu kõik wifi-seadmed.”

“Iga rong on varustatud kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite andmesideühendusega. Parema wifi-ühenduse tagamiseks on paralleelselt kasutusel kõigi operaatorite andmeside ning kogu internetiliiklus jagatakse nende vahel dünaamiliselt. See tähendab, et kui ühe operaatori levi on nõrk, kasutatakse proportsionaalselt rohkem tugevama signaaliga teiste operaatorite ühendusi,” ütles Adamberg. 

„Oleme paigaldanud ka lisaantennid – kui varasemalt oli kasutusel üks antenn rongi kohta, siis nüüd on igas rongis kõigi kolme mobiilisideoperaatori modemid koos oma antenniga. Täiendavad vastuvõtjad parandavad oluliselt andmesideühenduse kättesaadavust, seda eelkõige nõrgema levitugevusega piirkondades.“

Lisaks vahetas Elron kõikides rongides välja wifi tugijaamad. Nüüd on igas vagunis oma tugijaam, mis on ühendatud rongis keskse mobiilse andmeside ruuteriga.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri