Jaga seda postitust

Elu Aasia linnades üha kallineb, edetabelit juhib Singapur

Euroopa linnu jääb edetabeli tipus vähemaks

Ajakiri Economist avaldas hiljuti maailma linnade elukalliduse edetabeli, mille tipus oli taas Singapur. Economist võrdles 160 kauba ja teenuse hinda 133 linnas.

Selgus, et Singapur oli eelmisel aastal 5% kallim kui teisel kohal olev Hong Kong. Lähinaabritest on Helsingi 16. kohal, Stockholm 44., Peterburg 112. Balti riikide pealinnu võrdluses millegipärast ei ole.

Stabiilne Jaapani jeeni tugevnemine on hindu kergitanud Jaapanis Osakas (5.) ja Tokyos (4.). Esikuuikus on lausa viis Aasia linna, mis on lükanud Euroopa linnad edetabeli tipust allapoole. Kümne aasta eest oli esikümnes kaheksa Euroopa linna, praegu on neid seal neli.

Euroopa kalleim elu on Zürichis (3.), Genf ja Pariis jagavad 7. kohta ning Kopenhagen on 9. kohal.

Briti naela odavnemine on kukutanud Londoni (24.) ja Manchesteri (51.) 20 aasta madalaimale positsioonile.

Miks on Singapuris elu kallis?

Üks põhjus, mis Singapuri edetabelis nii kõrgel hoiab, on auto omamise kõrge hind, kirjutab Time. Veebilehe Expatistan.com andmetel, mis koondavad rohkem kui tuhande inimese sisestatud ligi 5000 hinda, maksab uus Volkswagen Golf Singapuris ligi 85 000 eurot. Näiteks USA-s on Golfi hind alla 19 000 eurot.

Singapuris on auto omamine kallis paljude valitsuse määratud maksude ja lisatasude pärast. Nii hoitakse kontrolli all autode hulka ja heitgaasist tekkivat õhureostust.

Vaata linnade elukallidest edetabelit siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri