Jaga seda postitust

Esimesel poolaastal tehti maailmas ligi 600 miljonit mitmepäevast välisreisi

Maailma Turismiorganisatsioon (UNWTO) avaldas kokkuvõtte 2017. aasta esimese poolaasta esialgsete tulemuste kohta. Selle põhjal tehti kogu maailmas esimesel poolaastal 598 miljonit mitmepäevast välisreisi – 6,4% ehk 36 miljoni võrra rohkem kui 2016. aastal samal ajal.

Reisid Euroopa riikidesse kokku kasvasid esimesel poolaastal 7,7%. Kõige suurem oli kasv Lõuna-Euroopas, kuhu tehti 11,6% rohkem välisreise kui 2016. aastal samal ajal.

Kõige tagasihoidlikum aga oli kasv Kesk- ja Ida-Euroopas, kuhu tehti 3,6% rohkem välisreise. Reisid Põhja-Euroopa riikidesse kasvasid 7,9% ja reisid Lääne-Euroopa riikidesse 6%.

Head tulemused on seotud mitme suurema turismituru elanike reisikulutuste suurenemisega. Kui nimetada maailma viie suurima turismituru hulka kuuluvaid riike, siis kasvasid Hiina ja Suurbritannia elanike kulutused välisreisidele esimeses kvartalis vastavalt 9% ja 8%. Esimese poolaasta kohta andmeid avaldanud riikidest kasvasid 6% USA, 3% Saksamaa ja 11% Prantsusmaa elanike kulutused välisreisidele.

Venemaa elanike kulutused välisreisidele suurenesid 26%. Seega hakkasid nende kulutused alates 2017. aasta algusest suurenema pärast langust kolmel eelneval aastal: nii 2015. kui ka 2016. aastal vähenesid nende kulutused välisreisidele eelneva aastaga võrreldes 31% ja 2014. aastal 5,7%. Absoluutarvudes tähendab see, et 2013. aastal kulutasid Venemaa elanikud välisreisidele 40,2 miljardit eurot, 2016. aastal aga peaaegu poole vähem ehk 21,6 miljardit eurot.

UNWTO jaanuaris avaldatud prognoos nägi ette, et 2017. aastal kasvab välisturism kogu maailmas 3-4% ja Euroopas 2-3%. UNWTO ei ole praeguseks oma prognoosi muutnud.

Allikas: EAS

 

 

 

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri