Jaga seda postitust

ESIMEST KORDA MAAILMAS: Haapsalus lauldakse pühapäeva hommikust esmaspäeva õhtuni katkematult koraale

20. augustil kl 8 algab Haapsalus Jaanis kirikus erakordne ettevõtmine, kui muusikud laulavad kahe päeva jooksul katkematu reana koraale.

Varem pole maailmas sellist koraalide esitamist olnud.

Pühapäeval kl 8 peavad koraalimaratoni avapalvuse Jaani kirikus peapiiskop emer. Andres Põder ja piiskop Tiit Salumäe.

Seejärel algab koraalimaraton, kus osalevad lauljad 12 Eesti praostkonnast.

Pühapäeval kl 20 on protsessioon Jaani kirikust toomkirikusse, kus jätkub laulmine kogu öö.

Koraalimaraton lõpeb 21. augustil orienteeruvad kl 19.30 toomkirikus. Kl 20 peab lõpumissa peapiiskop Urmas Viilma.

Koraalimaratoni laulmisest võivad osa võtta kõik soovijad.

“Eesti rahvas on laulurahvas olnud läbi aastasadade ja luteri kiriku köstrid kutsusid rahva kokku esimesele laulupeole,” kirjutas Tiit Salumäe augusti alguses Eesti Kirikus. “Juba meie esiisad ja esiemad on laulnud ja nende esimene lauluraamat oli kiriku lauluraamat. Nüüd tahamegi tutvustada seda kultuuri, mis on välja kasvanud meie kirikust. Praegu kasutusel olev kiriku lauluraamat on trükitud 25 aastat tagasi taasiseseisvunud Eestis.”

Varem on Haapsalus olnud piiblilugemise maraton. 2010. aastal päevis see isegi BBC tähelepanu. Äripäev tsiteeris toona BBC lugu, kus räägiti sellest, et maratonil loeti kõva häälega viis päeva järjest piiblit ette. Lugemine algas kolmapäeva hommikul ja lõppes pühapäeval.

Ettelugejatena astusid üles nii kooliõpilased, kohalikud poliitikud kui ka kirikutegelased. Tiit Salumäe ütles BBC-le, et ettevõtmise mõte oli taasäratada huvi piibli vastu just sellega, milleks piibel mõeldud oligi – ettelugemisega.

Vaata ka: www.reformatsioon500.ee

KAVA

Pühapäev, 20. August

Kell 08 Koraalimaratorni avapalvus Jaani kirikus. Peapiiskop emer. Andres Põder ja piiskop Tiit Salumäe.

Kell 08–11 KLPR 1–38. Advendi- ja jõululaulud. Lääne praostkond (Lia Salumäe, Ivi Küla, Helle Reinaru, Sirje Kaasik).

Kell 11–14 KLPR 39–81. Aastavahetuse laulud. Kolmekuninga-, küünla- ja palvepäeva laulud. Kristuse kannatamise- ja paastuaja laulud. Saarte praostkond, Hiiumaa (Kristiina Harjak).

Kell 14–17 KLPR 82–120. Maarjapäeva ja palmipuudepüha laulud. Suure Neljapäeva, Suure Reede, Vaikse Laupäeva ning Kristuse ülestõusmise laulud. Ida Harju praostkond (Kose koguduse pasunakoor Kahro Kiviloo juhatusel).

Kell 17–20 KLPR 121–163. Kristuse taevaminemis- ja nelipüha laulud. Kolmainupüha, jaanipäeva, surnuaiapüha, mihklipäeva, lõikustänu- ja usupuhastuspüha laulud. Tartu praostkond (Anna Humal).

Kell 20 protsessioon Jaani kirikust toomkirikusse. Laulmine jätkub läbi öö toomkirikus.

Kell 20–23 KLPR 164–198. Pühakute- ja hingedepäeva laulud. Igavikupüha ja kirikuaasta lõpu laulud. Jumala Sõna ja pühakoja laulud. Viljandi praostkond (Tuuliki Jürjo, Ülle Noormägi ja Merike Saaremets.)

Kell 23–00 KLPR 199–206. Jumalateenistuse laulud. Valga praostkond (Mart Jaanson, Tiit ja Miina-Liisa Kuusemaa, Vallo Ehasalu, Eveli ja Meelis Roosaar, Anneli Klaus, Katre Kruuse ning Valga praostkonna laste laulu- ja pillikoor).

Esmaspäev, 21. august

Kell 00–02 KLPR 207–238. Püha ristimise, pihi, püha armulaua, konfirmatsiooni ja laulatuse laulud. Jätkab Valga praostkond.

Kell 02–05 KLPR 239–285. Vaimuliku ameti, ordinatsiooni ja introduktsiooni laulud. Misjoni, kiriku ja elumaja pühitsemise ning matuse laulud. Jumala arm Kristuses ja usk Jeesusesse. Eeslauljad: Eerik Jõks, Lia ja Lea Salumäe.

Kell 05–08 KLPR 286–326. Tunnistamine ja teenimine, tänu ja ülistus, kristlik armastus ja rõõm, usuvõitlus ja palve. Võru praostkond (Valga praostkonna muusikud).

Kell 08–11 KLPR 327–367. Usuvõitlus ja palve, kannatused ja lohutus, Jumala kaitse ja juhtimine ning Kristlik lootus. Viru praostkond.

Kell 11–14 KLPR 368–415. Surm ja igavene elu, Looja ülistus, loodus ja aastaajad ning hommiku ja õhtu laulud. Tallinna praostkond (Imbi Laas ja praostkonna koguduste ühendatud koraalikoor).

Kell 14–17 KLPR 416–459. Kodu ja perekond, igapäevane leib, lapsed ja noored, igapäevane töö, haigus ja tervis, vanadus ning Isamaa ja valitsus. Pärnu praostkond (Vigala ja Audru kogudus).

Kell 17–20 KLPR 460–484. Ühiskond ja õiglus, Reisil ja võõrsil ning liturgilised koorilaulud. Lääne-Harju praostkond (Pille Metsson, Jaan Vaidla).

Kell 20 KORAALIMARATONI LÕPUMISSA Toomkirikus. Peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe, praost Leevi Reinaru, Teno Ilves ja organist Lia Salumäe.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri