Jaga seda postitust

Etihad mõtles välja kavala mooduse, kuidas teenida vabaks jäävatelt istekohtadelt

Abu Dhabis baseeruv Etihad Airways pakub tänasest uut teenust, mis võimaldab tavaklassi reisijail veebist piletit ostes teha pakkumine veel kuni kolme istekoha ostmiseks. Lennufirma teatel peaks see suurendama tavaklassi reisijate mugavust ja pakkuma neile senisest rohkem privaatsust.

Inimesed on eri privaatsusharjumustega või soovivad nad, et saaks pikal lennureisil pikali heita. Neljal kõrvuti asetseval istmel on see võimalik. Igatahes on ruumi kindlasti rohkem ja mugavust ka, kui saad lennukis olla oma väikses “mullis”, mida kasutad vabamalt kui kaasreisija kõrval olles.

Tegelikult saaks ju igaüks niigi osta mitu kõrvuti istekohta, aga siis läheks reisimine hirmus kalliks, sest maksta tuleks iga koha eest täishinda.

Etihadi uuenduse mõte on aga see, et kui broneerimisel selgub, et sinu kõrvalistmed on välja müümata, siis saad teha nende ostmiseks pakkumise.

Lonely Planeti andmetel töötab see nii. Tavaklassi reisija saab paar päeva enne lendu e-kirja, milles antakse teada, et reisija naaberistmed on saadaval. Nende omandamiseks saab teha pakkumise, et need jääkski vabaks. Sellega kindlustad, et vahetult ette reisi algust keegi neid kohti ei broneeri. Nii et sisult pole see mitte lisapiletite ostmine, vaid vabade kohtade kindlustamine.

On maksimum- ja miinimumpakkumise summa iga vaba istme kohta. Edukamad pakkumised võidavad ja sellest teatatakse reisijat 30 tundi enne väljalendu. Need reisijad, kes ostavad pileti vähem kui 30 tundi enne väljalendu, suunatakse istuma nii, et naaberistmed “kindlustanud” reisija kõrvale nad ei satu.

Etihadile on see hea võimalus teenida raha ka neilt istekohtadelt, mis muidu jääks tühjaks. Ei saada küll täishinda, aga midagi ikka.

Lisaistekohtade ostmine on aga kahe otsaga asi – sellega võib ka alt minna. Kui juhtub olema lend, mis on väga tühi, siis on mõttetu hakata maksma naaberistmete eest, sest lennukis saab niigi laiutada, kui otsida endale pärast õhkutõusmist mõni vaba istmerida, kus pikali heita. Seda tehakse päris palju ja tühjadel lendudel hakkab kümmekond minutit pärast õhkutõusmist suur rahvaste rändamine.

Lennufirma märgib oma veebilehel, et vabade istmete broneerimise võimalikkus sõltub iga lennu väljamüügist ja istmete asetusest. Olenevalt lennuki suurusest asetsevad istmed erinevalt, seega ei saa igas laineris kokku nelja kohta kõrvuti broneerida.

Kui suured naaberistmete eest makstavad summad on, seda lennufirma veebilehelt ei selgu, aga ilmselt saab seda teada alles siis, kui hakata pileteid broneerima ja vaba istekoht satub olema sinu istekoha kõrval.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri