Jaga seda postitust

Facebookis ringlevad Estonian Airi ja airBalticu libaloteriid

Mõni päev tagasi hoiatas CERT-EE Facebookis ringleva Estonian Airi libaloterii eest, kuid nüüd on hakanud levima ka airBalticu libaloos, kus inimestele lubatakse kahte tasuta lennupileti.

airBalticu libaloterii

Väljavõte Facebooki-postitusest.

Pettuse käigus palutakse inimesel vastata kolmele küsimuse, misjärel “võidab” kasutaja kaks tasuta piletit. Selleks aga, et piletid kätte saada, tuleb libaloosi edasi jagada ning ka kindlale lehele meeldimine panna.

Siiski tasuks sellest aga hoiduda, kuna tegelikkuses mingeid pileteid ei jagata ning asja eesmärgiks on jagamiste ning meeldimiste korjamine. Täpsemalt saad kasutatava skeemi kohta lugeda siit.

Riigi Infosüsteemide Amet teatas 20. septembril, et enne airBalticu libaloteriid levinud valeloos jäljendas Eesti eelmist rahvuslikku lennufirmat Estonian Air, kes justkui loteriis osalejatele kahte tasuta piletit pakub. “Tuletame meelde, et Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aastal,” märkis amet.

Kasutajale kuvatakse Facebooki lehel klikkides vastavalt tema geograafilisele asukohale rahvusliku lennufirma piletiloosi reklaami ning meelitatakse täitma küsimustikku. Loosis osalemiseks tuleb lisaks küsimustikule vastamisele jagada lehte Facebookis oma sõpradega.

Allikas: Geenius.ee ja RIA

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri